icona

Prvý Master tejto sezóny v Brezne

 
21.9.2009 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V sobotu sa od 11 00 hodiny konal v Dart clube prvý turnaj kategórie Master v tejto sezóne. Začiatok sezóny býva každý rok veľkou neznámou a ani teraz sme nemali prehľad koľko hráčov zavíta do Brezna. Napokon mohli byť organizátori spokojní, keď sa v hlavnom turnaji predstavilo 47 hráčov, žien štartovalo 14 a predstavili sa nám aj juniori, ktorých bolo 5.

V hlavnom turnaji bolo na víťazstvo hneď niekoľko favoritov, no tým najväčším bol bezpochyby Milan Dudáš z Martina, ktorý v tejto sezóne hrá za Toi Toi Dixi Bratislava. Medzi  ďalších patrili hráči Casína Nováky Peter Jakubis, Jožko Harag, určite aj naši chlapci Martin Macuľa, Zdenko Pampurík či Ivan Fiľo, bystričania Robo Urgela a Dušan Strieš, v plnej sile sa predstavili hráči Rimavskej Soboty na čele so Štefanom Hájekom.

Naše tipy sa naplnili do bodky. Milan Dudáš turnaj vyhral suverénym spôsobom. A stranou pavúka prešiel ako nôž maslom a vo finálovom zápase to už bola z jeho strany úplná pohodička. Tu sa k nemu prebojoval nováčan Jožko Harag, z ktorého nám vyrastá hráč na vysokej úrovni a to má len 19 rokov. Jožo však na nášho skúseného reprezentanta Milana Dudáša nestačil a prehral hladko 3 : 0.  Na tretie miesto sa prebojoval Robo Urgela z Banskej Bystrice, štvrtý skončil domáci Martin Macuľa, a na pozícii 5. – 6. sa umiestnili Jožo Petrík zo Zvolena a náš Zdenko Pampurík. Z našich hráčov ešte Ivan Fiľo obsadil 7. miesto.

V ženskom turnaji sa predstavilo 14 hráčok a medzi favoritky patrili hlavne Danka Krnáčová zo Zvolena a Adriana Sabová z Lučenca. Predstavili sa aj dve brezňanki, ktoré nám urobili radosť. Lucia Pocklanová sa po dlhých rokoch vracia k šípkam, aj jej vystúpenie na tomto Mastri pôsobilo veľmi dobre. Nešťastne napokon skončila piata.

Tou druhou našou hráčkou bola Mirka Faráriková, u ktorej sme za posledné roky neboli zvyknutí na nejaké veľké výsledky, a ani v sobotu sme nepočítali s pódiovým umiestnením. Mirka neprekvapila len nás, ale aj ostatné hráčky a určite aj samu seba, turnaj vyhrala a vyslala tak signál pre ostatné ženy, že to v tejto sezóne myslí vážne so šípkami. Vo finále sa stretla  s Adrianou Sabovou, ktorej síce v prvom zápase podľahla 1 : 2, no v opakovanom finále ju zdolala 2 : 1. Na treťom mieste skončila zvolenčanka Danka Krnáčová.

V juniorskej kategórii bol favoritom číslo jeden domáci Martin Macuľa, ktorý to aj splnil. Turnaj s prehľadom vyhral, keď si vo finále poradil s nováckym talentom Miroslavom Štverákom. Na našu radosť sa do prvej trojky dostal aj Roland Botka, ktorého určite toto umiestnenie naštartuje do novej sezóny.

Druhý Master tejto sezóny je na programe už o dva týždne 3. októbra v priestoroch Dart clubu v Brezne.

 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: