icona

Tretí Master tejto sezóny úspešne za nami

 
16.11.2009 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V sobotu 14.11.2009 sa o desiatej začal v poradí tretí Master tejto sezóne. Nechýbali na ňom ani naši najlepší hráči. V hlavnom turnaji mužov sa zúčastnilo 54 hráčov a od začiatku diktovali tempo naši hráči. Do štvrťfinále sa dostalo z osem hráčov až päť domácich hráčov. Finálové súboje boli už len záležitosťou domácich. Vo finále pravej strany sa stretli ešte vekom stále junior Martin Macuľa a Ivan Fiľo.V napínavom súboji Martin zdolal Ivana Fiľa 3:1 a mohol sa tak tešiť na celkové finále. V ňom sa nakoniec stretol s našou jednotkou Petrom Martinom, ktorý sa od štvrťfinále musel predierať ľavou stranou pavúka. Menšie skúsenosti s ťažkými zápasmi sa prejavila na hre mladého Martina Macuľu, ktorý nedokázal udržať tempo Petra Martina a po jasnom priebehu 3:0 a 3:0 sa musel uspokojiť s druhým miestom. Víťazom tretieho kola Mastra sa tak stal Peter Martin. Tretie miesto doplnil už spomínaný Ivan Fiľo. Z našich hráčov sa ďalej umiestnil Matej Putnok na piatom mieste a Peter Pocklan na deviatom mieste.

V turnaji žien sme mali dve želiezka v ohni. Prvej z nich Lucii Pocklanovej sa nedarilo podľa predstáv a musela sa uspokojiť s deviatym miestom. Lepšie dopadla Miriam Faráriková, ktorá sa prebojovala ľahko až do finále pravej strany. V ňom už nestačila na Vérebovú Ivetu z Rimavskej Soboty, ktorá sa nakoniec mohla radovať aj z celkového triumfu, keď v celkovom finále zdolala Janu Belákovú z Veľkého Krtíša. Tretie miesto obsadila domáca Miriam Faráriková.

V turnaji juniorov sme čakali ďalšie víťazstvo domáceho hráča Martina Macuľu. Ten sa do celkového finále prebojoval, no ak chcel turnaj juniorov vyhrať, musel nad Jozefom Fabom vyhrať dva krát, pretože Martin išiel do celkového finále z ľavej strany pavúka. V prvom zápase to dokázala a vyhral 2:0. V opakovanom finále bol zrejme už mysľou vo finálovou súboji v hlavnom turnaji mužov a podľahol Jozefovi 0:2. Víťazom juniorov sa tak stal Jozef Fabo z Lučenca. Tretie miesto obsadila Claudia Vráblová.

 

Kompletné výsledky z turnaja nájdete TU!


 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: