icona

Druhý Master v sezóne v znamení Zvolenských hráčov

 
6.10.2009 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V sobotu sa v Dart clube konal druhý Master tejto sezóny a v Brezne sme privítali hráčov z celého stredoslovenského regionu. Hralo sa vtroch kategóriách a to hlavný turnaj, ženy a juniori. V hlavnom turnaji sa predstavilo 41 hráčov, čo je oproti prvému turnaju menší pokles, čo nás trošku mrzí. Veľmi dobre pripravení na turnaj prišli chlapi zo Zvolena, ktorí to dali aj patrične na javo. Však prvé tri miesta išli práve tam. Víťazom Mastra sa stal jozef Roľník z DC Bukovinka Zvolen, ktorý vo finále zdolal Joža Petríka z Darts clubu ZV Zvolen hladko 3 : 0. Prvú trojku doplnil ďalší zvolenčan, hrajúci za 1. DC Brezno Peter Martin. Podobne ako na prvom Mastri aj teraz tesne za stupňami zaostal Martin Macuľa, ktorého v turnaji zdolal len Peter Martin. Na 5. pozícii sa umiestnili Patrik Mišt z Banskej Bystrice a Jano Hronček zo Zvolena.
Umiestnenie našich hráčov : 3. Peter Martin, 4. Martin Macuľa, 9. Peter Pocklan, 13. Zdenko Pampurík, Ivan Fiľo, 17. Roland Botka, 25. Pavel Melicher, 33. Andrej Škantár a Ján Ambrós.

V ženskom turnaji sa nám predstavilo 15 hráčok, a tu dominovali dievčatá z Lučenca. Do finále sa prebojovali Martina Vidová a Adriana Sabová. Martina napokon svoju kamarátku zdolala v dvoch setoch. Najprv ten prvý prehrala tesne 1 : 2, no v opakovanom finále už šancu nepustila z rúk a vyhrala 2 : 0. Na treťom mieste skončila Lucia Paprčková zo Zvolena, o ktorej ešte určite v súvislosti so šípkami budeme počuť. Z našich dievčat obsadila Mirka Faráriková 5. miesto a Lucia Pocklanová bola 13.

Do turnaja juniorov sa prezentovalo 6 hráčov. Tu si zatiaľ po prvých dvoch Mastroch drží neporaziteľnosť náš Martin Macuľa, ktorý aj tento turnaj vyhral s absolutnym prehľadom. Vo finále sa stretol s nádejou Rimavsko-sobotských šípiek Lacom Verébom mladším, ktorého zdolal hladko 3 : 0. Tretie miesto obsadil ďalší hráč Dart clubu 69 Rimavská Sobota Jozef Fabo.

Na Mastri sme uzavreli aj prihlášky do Kvalifikácie na MSR družstiev. V našom regione sa predstaví 9 tímov, ktoré budú hrať o tri postupové miesta a štvrtým postupujúcim je už istý 1. DC Brezno, ktorý ako víťaz MSR z minulej sezóny má účať automaticky istú.

Predstavia sa tieto tímy : Casíno Nováky, DC Kondor Prievidza, DC Bukovinka Zvolen, DC Galaxia Zvolen, DC Slatinská Šípka Zvolenská Slatina, Phoenix Lučenec, DC Marťák Veľký Krtíš, Dart club 69 Rimavská Sobota a 1. Dart club Brezno.

Na šípkarov najbližšie čaká turnaj zo série Steelovej ligy a to 4. kolo Slovenského pohára, ktorý sa bude konať na Orave v malebnom mestečku Istebné. V piatok začína podujatie turnajom Orava Open, ktorý sa bude do rebríčka započítavať ako turnaj 4. kategórie, v sobotu od 10 00 hodiny je na programe turnaj jednotlivcov po odohratí hlavného turnaja sa bude hrať Steelová liga družstiev, kde sa predstaví aj náš tím.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: