icona

MSR v steeloch na Táľoch, Peter Martin vicemajster Slovenska

 
30.11.2009 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Od piatku 27. novembra do nedele 29. novembra sa uskutočnili v priestoroch reštaurácie Stodola na Táloch Majstrovstvá Slovenska v steeloch. Súčasťou Majstrovstiev bolo aj piate kolo Slovenského pohára v steeloch ako aj posledné kolá Steelovej ligy družstiev.


Po neúspešnom piatku a sobote si v nedeľu  chcel napraviť chuť Peter Martin, ktorý zatiaľ nepredvádzal svoju hru a tak od prvých zápasov išiel za svojím cieľom.  Postup zo skupin sa podarilo dvom našim hráčom Ivanovi Fiľovi a Petrovi Martinovi, Martin Macuľa nepostúpil do KO pavúka. V pavúku prvé kola obidvaja naši hráči zvládli a bez väčších problémov postúpili do druhého kola. Vo štvrťfinále si naši hráči zahrali proti sebe a Ivan prehral s Petrom hladko 1 : 6. V semifinále sa Peter stretol s jedným z najlepších šípkarov na Slovensku s Otom Zmelíkom z Toi Toi Dixi Bratislava. Peter v zápase hranom na šesť víťazných legov, už prehrával 1 : 4, aby duel napokon otočil a zvíťazil 6 : 5. V spodnej časti pavúka sa rodilo prekvapenie menom Peter Milata. Peter vo štvrťfinále „vyfasoval“ Milana Dudáša z Toi Toi Bratislava, a všetkým bolo jasné kto pojde ďalej. Opak bol však pravdou, Peter Milana s prehľadom zdolal pomerom 6 : 3. V semifinále sa tak stretli Peter Milata s Casína Nováky a Ivan Novotný zo Stavexu Zlaté Moravce. Tu sa pre Petra zápas vyvíjal veľmi zle, keď prehrával už 2 : 5, no potom Ivan nepochopiteľne poľavil čo Peter patrične využil a vyhral zápas 6 : 5.

Finále tak zaobstarali domáci Peter Martin a Peter Milata z Novák. Tu to vyzeralo na jednoznačnú záležitosť a všetko nasvedčovalo, že titul ostane v 1. DC Brezno. Peter Martin zápas začal ukážkovo a vychádzalo mu takmer všetko. Ujal sa vedenia 5 : 1. No ako sa hovorí posledný krok býva najťažší a to akoby Petrovi Martinovi zviazalo ruky, a od tej chvíle sa odklonilo od neho aj šťastie. Peter Milata to patrične využil a pomaličky sa na nášho hráča dotiahol a v rozhodujúcom legu, keď Peter nevyužil 4 šípky na víťazstvo, Peter Milata zavrel prvou a prekvapenie bolo na svete. Titul Majstra Slovenska získal  hráč Casina Nováky Peter Milata. Druhé miesto a titul vicemajstra Slovenska patrí nášmu hráčovi Petrovi Martinovi. Tretie miesto obsadili Oto Zmelík a Ivan Novotný.


 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: