icona

Propozície pre MSR družtiev 2011

 
10.5.2011 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Propozície k turnaju M SR DRUŽSTIEV 2011

                V nedeľu 15.5.2011 sa uskutoční finálový turnaj M SR družstiev v Rimavskej Sobote. Na základe kvalifikácií  sa do záverečných bojov kvalifikovalo 15 družstiev. Ich názvy nájdete v prílohe. Na základe rozhodnutia VV SŠF bude pre tento rok 16-te miesto pridelené losom. Do losovania o 16-te miesto boli zaradené družstvá, ktoré vo svojich kvalifikáciách skončili na prvom NEPOSTUPOVOM mieste. Sú to tieto družstvá :

OTO TEAM Bratislava                           ( 3 )

DC Bukovinka Zvolen „C“                ( 1 )

BARDDART TEAM „B“                            ( 5 )

DT Visolaje                                        ( 4 )

POWER DART Košice                  ( 2 )

V zátvorke vidíte čísla, ktoré boli týmto družstvám vylosované ( losoval Peter POCKLAN a Karol KIRCHNER a prisahám, že prvé dve miesta pre bukovinku a power dart sú čistou náhodou...) . To znamená, že 16-tym družstvom pre M SR je Bukovinka Zvolen „C“. Ďalej náhradníkmi pre turnaj sú v poradí ďalší : POWER DART, OTO TEAM, VISOLAJE, BARDDART „B“. Títo budú môcť nastúpiť iba v prípade, že sa niektoré družstvo z postupujúcich nezaprezentuje do turnaja. Pre losovanie sú vytvorené 3 koše :

1.      Kôš

D.C. Toi Toi Dixi Bratislava

D.C. Rača

DC Žilina

Dart club 69 Rimavská Sobota

1. Dart club Brezno

KOŇARE PREŠOV

MAMASAN PREŠOV

PROMILE KOŠICE

2.      Kôš

D. C. Bukovinka Zvolen A

DC Casíno Nováky

D. C. Kondor Prievidza

D. C. Bukovinka Zvolen C

3.      Kôš

DC Stavex Zlaté Moravce

D.C. Podhorany

DRINK GALLERY PREŠOV

BARDDARTCLUB "A"

 

 

Priebeh losovania bude nasledovný :

-         Bude sa brať na zreteľ  to, aby sa v skupinách nestretli nasadení z jednej kvalifikačnej skupiny. To znamená, že najprv sa budú losovať do štyroch skupín nasadení dvaja a to z koša číslo 1.

-         Losovať budeme stále od skupiny A až po skupinu D . Vylosuje sa družstvo a zapíše sa do skupiny A na pozíciu 1 . Potom sa bude losovať družstvo do tej istej skupiny na pozíciu 2. Ak by sme vytiahli družstvo, ktoré hralo kvalifikáciu z družstvom na pozícii 1, tak sa nezapíše do skupiny A na pozíciu 2, ale napíše sa do  skupiny B na pozíciu 2. Následne sa vrátime k losovaniu družstva na pozíciu 2 do skupiny A a potom bude nasledovať losovanie družstva na pozíciu 1 pre skupinu B. Takto sa postup bude opakovať až zaplnenia pozícií na nasadených miestach 1 a 2 v skupinách A až D.

-         Ďalšie nenasadené družstvá sme rozdelili na dvoch košov , pretože sme opäť brali na zreteľ, aby sa nestretli družstvá z tej istej kvalifikácie. Keďže z BB kraja máme nenasadené 4 družstvá, rozlelili sme ich tak, že ich dáme do jedného koša spolu a budeme ťahať postupne po jednom do každej skupiny. Zároveň im však budeme losovať aj POZÍCIU V DANEJ skupine.

To znamená, že ak vytiahneme napr. Casino Nováky, následne vylosujeme aj to, na ktorú pozíciu ich napíšeme, teda či to bude pozícia 3 alebo 4. Je to dôležité z dôvodu vopred určeného poradia zápasov, ktoré napíšem neskôr.

-         V poslednej časti rozlosujeme družstvá z tretieho koša. Opäť budeme postupovať podobne ako tomu bolo u nasadených . Vylosujeme družstvo a priradíme ho na voľné miesto v danej skupine. Pokiaľ by tam bol nasadený z ich kvalifikácie, tak sa družstvo posunie do nasledujúcej skupiny.

-         Po odohratí skupín bude nasledovať ďalšie losovanie, aby sa predišlo špekuláciám z ktorého miesta je výhodnejšie postúpiť. Víťazi skupín budú vylosovaní do štvrťfinálových zápasov ako číslo A1, B1,C1, a D1 a družstvá z 2. pozície budú losované postupne na pozície A2,B2,C2,D2. Pokiaľ by došlo k situácii, že sa vytvorí dvojica zo skupiny, tak družstvo „2“ posunieme o zápas nižšie.

-         Ostatné zápasy sa už nelosujú, ale ide sa v poradí :

Štvrťfinálové zápasy : A , B , C , D

Semifinálové zápasy :               vítaz zápasu A – víťaz zápasu D

                                             vítaz zápasu B  – víťaz zápasu C

Finále :                                              víťazi semifinálových zápasov            

Je toho trošku veľa, ale verím, že je to zrozumiteľné. Čo sa týka poradia zápasov v skupinách tak toto poradie je určené nasledovne :

1.      Kolo                1 – 4               2 – 3

2.      Kolo      1 – 3               2 -  4

3.      Kolo                1 – 2               3 – 4 Toto poradie je záväzné !!!

Hrací model sa oproti minulému roku nemení a bol popísaný aj v spravodaji Zároveň chcem pripomenúť, že turnaj sa hrá na neutrálnej pôde !!! Preto každý zápas medzi hráčmi začína rozhodom na stred. Rozhod začína vždy hráč družstva, ktoré je na hracom pláne vedené ako domáce ( Je to vždy družstvo z vyššej pozície v skupine ako je to možné vidieť z poradia zápasov.)

Čo sa týka zapisovania poradia  hráčov na hrací plán,  bude platiť nasledovné pravidlo : Každý z kapitánov si píše poradie svojich hráčov tak, že nepozná poradie hráčov súpera !!! To znamená, že kapitáni buď vypíšu dva zápisy a potom si ich vymenia, alebo zápis preložia na polovicu tak, aby nevideli poradie súperov. 

UPOZORŇUJEM REGIONÁLNYCH ORGANIZÁTOROV, ŽE OSOBNE ZODPOVEDAJÚ ZA SPRÁVNOSŤ SÚPISIEK !!!

                Počas M SR prebehne prezentácia do turnaja družstiev aj so súpiskami jedntlivých družstiev. Každý regionálny organizátor kvalifikácie skontroluje súpisku a svojim podpisom potvrdí oprávnenosť všetkých hráčov na súpiske nastúpiť na záverečný turnaj v zmysle pravidiel !!! Píšem to hlavne so zreteľom na pravidlo min. 25% odohratých zápasov v kvalifikácii, či max. 1 zahraničný hráč na súpiske a podobne.  Navrhujem ukončenie prezentácie v sobotu 14.5.2011 do 14,00 hod

-          Model zápasu na majstrovstvách Slovenska bude vychádzať z modelu minulej sezóny, teda 16 dvojhier z toho 4 v Crickete ( na každého hráča jeden cricket). Aby sa predišlo remízam, doplníme ho o 17 zápas štvorhry.( 17 . zápas iba v prípade že je stav 8:8 !!!) Štvorhra sa bude hrať podľa vzoru ligy európskych súťaží.  Hrá sa 501 DO TEAM na dvoch strojoch. Keďže je to trošku odlišná hra, ako sme zvyknutí, pokúsim sa to ilustračne vysvetliť na príklade :

Domáci postaví dvojicu zloženú z hráčov na súpiske pod číslom  z D1, D2 a druhú dvojicu z hráčov D3,D4  To isté urobí aj súper a vytvorí dvojice H1,H2 a H3,H4.

Proti sebe sa na jeden leg postavia napríklad dovjice D1, D2 proti H1,H2. Hrajú hru 501 DO TEAM na jednom stroji na jeden leg. Súčasne na druhom stroji proti sebe nastúpia dvojice D3,D4, proti H3, H4 a hrajú tú istú hru  na jeden leg.

V prípade, že jedno družstvo vyhrá oba legy tak získava tento bod za štvorhru. Ak nastane situácia, že súperi vyhrajú po jednom legu, na rozhodujúci tretí leg proti  sebe nastúpia dvojice, ktoré svoje legy vyhrali.  

Bodovanie je 3 body za víťazstvo, 2 body za víťazstvo v predĺžení, 1 bod za prehru v predĺžení, 0 bodov za prehru.

Postupový kľúč pre postup zo skupiny .

-          Počet bodov

-          Pri rovnosti bodov dvoch družstiev , vzájomný zápas

-          Pri rovnosti bodov troch družstiev minitabuľka výsledkov družstiev, ktorých sa to týka. Ak nerozhodne minitabuľka v počte bodov, rozhoduje skóre v nasledovnom poradí , najprv počet vzhratých minizápasov, ak ani to nerozhodne, tak počet vzhratých legov.

-          V prípade, že nerozhodne ani jedno z týchto kritérií, bude nasledovať minizápas štvorhra v takom prevedení , ako je popísaná v prípade predĺženia ( 17 zápas – viď vyššie )

 

V KO časti majstrovstiev sa bude hrať zápas iba do dosiahnutia 9 bodu !!!

Pripravil

Karol Kirchner v spolupráci s Petrom POCKLANOM

 

 

 

 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: