icona

TENTORAZ TROFEJ HRANICE OKRESU NEOPUSTILA

 
25.10.2011 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Ani po vlaňajšom, úvodnom ročníku O POHÁR KLUBU ŠÍPKARSKEHO ODDIELU MDC VEĽKÝ KRTÍŠ, ktorý sa konal v provizórnych podmienkach, sa nepodarilo usporiadateľskému klubu pripraviť dôstojné prostredie pre tak významné podujatie. 13 juniorov, 8 žien a 50 hráčov v hlavnej kategórii sa muselo tiesniť v nevypratanej miestnosti a odohrať všetky súťaže na štyroch hlavných a jednom pomocnom automate. Dlhé prestávky medzi jednotlivými kolami zjavne neprispievali k pohode hráčov a domáci si tým kredit u šípkarov z celého banskobystrického kraja určite nezvýšili. Pozitívom v tomto zmätku bol aspoň vynikajúci guľáš z dielne Juraja Chriena a tolerancia takmer všetkých zúčastnených pre nezvládnutý turnaj.


V sobotu, 22. októbra, sa teda v Malom Krtíši pri príležitosti prvého výročia založenia klubu MDC VEĽKÝ KRTÍŠ "rozdrnčali" triple a hráči začali zápolenie o trofej, ktorú na podstavec vrátil minuloročný víťaz Martin MACUĽA z Brezna. Hneď prvou hodenou 180-tkou sa blysol EriK POLIAK (BR), ďalšie pridali Milan KOČIŠ (LC)(2x), Ján AMBROS (BR) a v juniorskej súťaži aj Ján KRÁLIK (BR). Nad 100 zakončovali

Andrej Škantár 110 (BR) , Ján Lojka 132 (VK), Erik Šarpataky  110 (VK), Matej Putnok 113 (BR) a v junioroch Martin Macuľa 132 (BR). Postupne slabšie kusy odpadávali a trochu prekvapivo ukončil turnaj na pozícii 13.-16. vlaňajší obhajca Martin Macuľa. Druhý finalista z minulého ročníka Matej Rosík skončil na pozícii 7.-8. Čo sa týka hráčov usporiadateľského klubu, zhoreli na plnej čiare vo všetkých troch kategóriách, štvrtým miestom česť zachraňoval Marek CHUDÁČIK z Veľkých Stracín.
 Medzitým juniori z Horehronia nedali šancu ukázať domácim, ako sa za posledný rok zlepšili a v juniorskej kategórii obsadili všetky prvé štyri priečky. V ženskej časti súťaže sa z víťazstva tešili v Lučenci.
 Za výkon v hlavnej súťaži si pochvalu zaslúžia domáci juniori Marek KURČÍK a hlavne Erik ŠARPATAKY, ktorý už podruhýkrát ukázal, že hádzať šípky vie (keď sa mu chce). V boji o postup do finále vrátil Milan KOČIŠ vyradenie do B-strany hracieho pavúka Erikovi POLIAKOVI a "odsúdil" ho na vynikajúce tretie miesto. V tej chvíli spoznal svojho protivníka hráč, ktorý ako jediný doteraz nestratil ani jeden leg a zaslúžene vyhral A-stranu hracieho pavúka. Do finálového duelu sa proti sebe postavili Milan KOČIŠ z 1.dartclubu LUČENEC a domáci Štefan CHRIEN z Malého Krtíša. V neskorých večerných hodinách za veľkej podpory domáceho publika Števo porazil Milana 3:0 a svojím vyrovnaným výkonom zabránil, aby sa trofej nakladala do auta.
A tu sú kompletné výsledky:
Ženy:
1.Eva Galová LC
2.Simona Sirágiová VK
3.Erika Mikušiaková KA
4.Adriana Hlivárova MK
Juniori:
1.Ján Králik BR
2.Erik Poliak BR
3.Martin Macuľa BR
4.Michal Ridzoň BR
Hlavná súťaž:
1.Štefan Chrien Malý Krtíš
2.Milan Kočiš LC
3.Erik Poliak BR
4.Marek Chudáčik Veľké Straciny (MDCVK)
5.-6.Erik Šarpataky MK
5.-6.Matej Putnok BR
7.-8.Milan Činčura st. VK
7.-8.Matej Rosík VK
9.-12.Marek Kurčík MK
9.-12.Eva Galová LC
9.-12.Ján Králik BR
9.-12.Jozef Lipiansky ZV.SL.
13.-16.Pavel Melicher BR
13.-16.Andrej Škantár BR
13.-16.Juraj Gonda KA
13.-16.Martin Macuľa BR
Usporiadateľskému oddielu ostáva len dúfať, že budúci ročník sa podarí pripraviť na vyššej úrovni a skončí lepším umiestnením kmeňových hráčov. Za pomoc patrí vďaka guľášmajstrom, personálu a 1.dartclubu Brezno za technickú výpomoc.
                                                                                   -MDCVK-

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: