icona

Stredoslovenská liga družstiev - Kvalifikácia na MSR

 
4.12.2011 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V nedeľu pokračovala svojím ďalším kolom Kvalifikácia na MSR v družstvách. Brezno hostilo hráčov DC 69 Rimavská Sobota. Najskôr si zmerali svoje šípkarske dovednosti v zápase s 1.Dart club Brezno „A“. Brezno zvládlo svoj zápas pomerne ľahko a poradilo si z Rimavskou Sobotou 13:3. Matej Putnok znova dokázal vyhrať všetky svoje štyri zápasy a tento rok ma bilanciu 12 zápasov 12 výhier. Rovnako sa k nemu pridal aj Ivan Filo, ktorý nezaváhal ani v jednom zápase. Peter Martin bol úspešný v troch zo svojich štyroch zápasov. Pavel Melicher nedokázal byť taký úspešný ako jeho kolegovia, keď ťahal za kratší koniec v dvoch zápasoch.

Po tomto zápase nasledovalo sklamanie v podaní vystúpenia Breznianského B-čka. Po prvej štvorhre, kedy Martin Macuľa prehral bez vážnějších problémoch 2:0, nasledovali tesné prehry  Erika Poliaka, Jána Králika a Michala Farárika 2:1. Juniori sa za tochto stavu úplne zlomili a aj keď hráči Rimavskej Soboty poľavili na svojej koncentrácii, juniori si povedali, že ich v tom nenechajú a ukážu im ako sa dá hrať horšie. A že sa to dá hneď dokázali v ďalšom priebehu zápasu, ktorý Rimavská Sobota nakoniec vyhrala 11:5. Jediný, ktorý bojovali boli Peter Švikruha, ktorý ako striedajúci hráč nastúpil do poslednej štvrtiny a aj keď prehral 2:1 nevzdal sa a snažil sa svoj zápas zvládnuť do víťazného konca. K Petrovi sa z týmu pridal už len Michal Farárik, ktorému to však nepadalo podľa predstáv, no napriek tomu vyšiel zo zápasu zo cťou v pomere dve výhry a dve prehry. Ako Brezňana ma mrzí, že si druhé týmy chodia do Brezna po tri body z našim B-čkom a ak to budú chcieť juniori zmeniť tak to budú musieť dokázať svojími výkonmi a nie rečami, ktorých majú viac ako babka na trhu. Chlapci sa sice môžu vychvalovať, že sa im v bezvýznamnom zápase na mestskej lige podarilo zdolať hráča „A“ týmu, ale pokiaľ to nedokážu v zápase o ktorom niečo pôjde budú len na smiech. V turnaji jednotlivcov zavše dokážu zahrať dobrý výsledok, ktorým však len dokazujú že vedia hrať na svoje tričko, ale hrať za tým je pre nich neznámy pojem.

Juniori gratulujem Vám ste nasledujúcou generáciou hráčov ako Milan Majer, Martin Škantár, Matej Putnok, Miro Mucha, Marcel Dolinský, Jaroslav Kostelný, Michal Daxner, Richard Grilický …. A svojími výkonmi im robíte česť. Mimochodom, keď oslovili týchto pajtášov hrať družstvá vôbec sa nepozerali ako skončí sezóna, ale na najbližší zápas na ktorý nastupovali skromne a pritom dokázali dosahovasť úspechy, ktorými robili česť 1. Dart clubu Brezno. Treba sa zamyslieť kade vedie cesta, či byť namyslený a byť mysľou už vo finálových zápasoch čo pre Vás by už bola základna skupina na MSR v družstvách, alebo ísť od zápasu k zápasu. Nie jeden človek by si o Vás pomyslel aký ste dobrý však v junioroch ste stále medzi najlepšími, ale je rozdiel vyhrať turnaj do ktorého sa prihlásí 6 chlapcov a polovica pri tom hráva šípky len občas a bez tréningu. A ak si poviete, že ste prehrali len 11:5 treba si uvedomiť ako k tomu výsledku došlo. Družstvá sú týmový šport v ktorom, keby dajú hráčovi na výber či jeho tým vyhrá 12:4 a on bude ten, ktorý prehrá svoje štyri zápasy, alebo prehraju a zápas sa skončí opačným rozdielom a on bude zasa tým, ktorý svoje štyri zápasy vyhrá neváha s odpoveďou. Vy by ste síce tiež neváhali z odpoveďou, len škoda že tá odpoveď by bola nesprávna.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: