icona

12. Ročník Memoriál Róberta Barana

 
18.12.2011 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V sobotu sa v Dart clube uskutočnil 12. Ročník memoriálu Róberta Barana. Tento turnaj sa teší obľube medzi šípkarmi na Slovensku a kvalita nechýbala ani tento rok. Keďže sa do turnaja nenasadzovalo hneď na úvod sa v pavúku vytvorili zaujímavé zápasy. Najväčšiu pozornosť pútal zápas medzi Slovenskou jednotkou Otom Zmelíkom z Bratislavy a Ivanom Fiľom zo Zvolenskej Slatiny. V kvalitnom zápase si víťazstvo 2:1 vybojoval Oto Zmelík, ktorého v ďalšom kole čakal druhý hráč Slovenského rebríčka Peter Klementy z Rožňavy. Oto zvládol aj tento zápas a hneď na úvod tak poslal dvoch dobrých hráčov trápiť sa do B-strany pavúka. Vo finále A-strany pavúka sa nakoniec stretli Oto Zmelík a Michal Krupár z Prešova. Postup do finále si vybojoval Oto Zmelík. Vo finále B-čka sa stretli Michal Krupár a Peter Klementy, ktorý v B strane valcoval jedného súpera za druhým. Postup do finále si vybojoval Peter Klementy keď si dokázal poradiť s Michalom Krupárom 3:1. Vo finále sa teda stretla vedúca dvojica Slovenského rebríčka, ktorá divákom predviedla pekný zápas. Najskôr mal navrch Peter Klementy a dokázal Ota poraziť 3:1. V opakovanom finále sa karta obrátila a z víťazstva 3:1 sa radoval Oto Zmelík, ktorému sa prvý krát podarilo vyhrať memoriál Róberta Barana. Na štvrtom mieste skončil Milan Štefaňák z Prešova. Piate miesto trochu prekvapivo patrilo Lukášovi Lipianskému, ktorý je vekom ešte len junior a v turnaji obsadil lepšie miesto ako jeho otec. Spoločne s Lukášom sa na piatom mieste umiestnil domáci hráč Zdenko Pampúrik. Pozícia 7-8 ostala v rodine, keď si ju podelili Peter Pocklan a Lucia Pocklanová.

Aj v turnaji žien sa podobne ako v mužskom turnaji nenasadzovalo a rovnako ako to bolo v hlavnom turnaji aj tu sa na úvod stretla jednotka a dvojka slovenského rebríčka. Zápas medzi Luciou Pocklanovou a jej rivalkou Martinou Vidovou skončil lepšie pre Martinu, ktorá Lucia poslala do B-strany pavúka. Vo finále A-čka sa stretla Martina Vidová a Evka Bacherová z Prešova. Do finále postúpila Martina Vidová, ktorá vyhrala v tomto roku každý turnaj žien do ktorého sa prihlásila. Do finále B-čka sa dokázala prepracovať Lucia Pocklanová. Luciu nedokázala zastaviť ani Evka Bacherová a naša večne druhá Lucia Pocklanová postúpila do finále k Martine Vidovej. Kedže minulý týždeň sa Martina Vidová nezúčastnila topky, ktorú Lucia vyhrala ostávala pre ňu Martina nezdolateľnou hráčkou. Lucia ak chcela pomýšlať na víťazstvo v turnaji musela Martinu dva krát poraziť. Vo vyrovnanom zápase sa po dvoch tesných výhrach dočkala víťazstva na turnaji Lucia Pocklanová a Martina Vidova prvý krát v sezóne okúsila ako chutí druhé miesto.

V turnaji juniorov si najlepšie počínal Erik Poliak ktorý si vo finále dokázal poradiť s Martinom Macuľom 3:1. Tretie miesto putovalo do Lučenca vďaka mladému Lukášovi Svoradovi. 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: