icona

Kvalifikácia na Majstrovstvá Slovenska družstiev

26.3.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu bola na programe dohrávka 15 respektíve 16. kola medzi Dart club 69 Rimavská Sobota a 1.Dart clubu Brezno „A“ a „B“. Ako prvý nastúpili proti rimavskej Sobote hráči Breznianského A-čka. Brezno začalo zápas v zostave Peter Martin Ivan Fiľo, Jozef Lipiansky a Matej Putnok . Brezno vyhralo prvú štvrtinu 3:1, keď Mateja Putnoka prestali počúvať double a prehral z Ladislavom Vérebom ml. Druhá štvrtina dopadla rovnakým výsledkom ako prvá, keď si domáci hráč Jaro Ďurko pripísal skalp Jozefa Lipianského. Brezno si tak v polovici zápasu vypracovalo pohodlný náskok 6:2. Do tretej štvrtiny Brezno vystriedalo Mateja Putnoka za Pavla Melichera a Jozefa Lipianského za Petra Pocklana. V tretej štvrtine sa Rimavskej Sobote podarilo vrátiť do zápasu a vyhrala ju 3:1. Jediný bod za Brezno sa podarilo uhrať Petrovi Pocklanovi. V poslednej štvrtine však Brezno nedovolilo žiadnu drámu a vyhralo ju presvedčivo 4:0 a celý zápas 11:5. Peter Martin 4Z/3B, Ivan Fiľo 4Z/3B, Peter Pocklan 2Z/2B, Jozef Lipianský 2Z/1B, Matej Putnok 2Z/1B, Pavel Melicher 2Z/1B.

Po tomto zápase proti Dart club 69 Rimavská Sobota nastúpili hráči 1.Dart clubu Brezno „B“. Zápas bol vyrovnaný od začiatku až do konca. Prvá štvrtina skončila remízou 2:2. O body sa postarali Ján Králik a Martin Macuľa. Aj druhá štvrtina skončila remízou 2:2. Tento krát vyhrali svoje zápasy Erik Poliak a Peter Švikruha. V tretej štvrtine mužstvá pokračovali v nastolenom trende a body si zhodne rozdelili. Za Brezno uhrali body opäť Erik Poliak a Peter Švikruha. V poslednej štvrtine bol klúčový zápas medzi Jarom Ďurkom a Erikom Poliakom. Jaro do vtedy ešte neokúsil proti mladým Brezňanom chuť prehry a bol ťahúňom svojho týmu spoločne zo Štefanom Hájekom. Erik vyhral tento zápas a keď pridal ešte bod Martin Macuľa zápas sa skončil remízou 8:8 a nasledovalo predĺženie. V ňom si Brezniansky juniori poradili zo svojimi protihráčmi a vyhrali nad Dart club 69 Rimavská Sobota 9:8 po predĺžení. Za spomenutie stoji výkon z domáceho mužstva Jaroslava Ďurka a Štefana Hájeka, ktorý pre svoj tým nazbierali spolu 7 bodov, ale ani to nakoniec nestačilo, aby zápas dotiahli do víťazného konca. Erik Poliak 4Z/3B, Peter Švikruha 4Z/2B, Martin Macuľa 4Z/2B, Ján Králik 4Z/1B.