icona

Veľkonočný pohár obhájili hráči 1.Dart clubu Brezno

9.4.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V sobotu sa v priestoroch Dart clubu uskutočnil veľkonočný pohár v družstvách. Brezno do súťaže postavilo tri týmy, ktoré doplnili družstvá zo Zvolena, Krupiny, Detvy, Lučenca a Veľkého Krtíša. V skupine A sa stretli 1 Dart club Brezno „A“ a Royal club DC Krupina, Detva a 1 Dart club Brezno „B“. Zápas medzi Breznom a Krupinou sa započítaval aj do kvalifikácie na MSR v družstvách. 1.Dart club Brezno „A“ si poradil s Krupinou 13:3. V druhom zápase porazil  1 Dart club Brezno „B“ 9:3 1.Dart club Brezno „B“ nestačil v prvom zápase na hráčov Detvy a podľahol im 9:4. Keďže si Detva v druhom zápase poradila s Krupinou o postupujúcich bolo rozhodnuté už pred posledným kolom v ktorom si obidve Breznianske družstvá pripísali víťazstva Brezno „A“ si poradilo s Detvou 9:2 a Brezno „B“ s Krupinou 10:6.

V druhej skupine si dobre počínalo tretie Breznianské družstvo, ktoré síce v prvom zápase nestačilo na Dart klub Lučenec a prehralo s ním 9:7. V ďalšom zápase si hráči Bukovinky Zvolen dokázali poradiť z hráčmi MDC Veľký Krtíš. V druhom kole proti sebe nastúpili háči Brezna proti Veľkému Krtíšu. Brezno si po víťazstve 10:3 pripísalo dôležité víťazstvo a keď hráči Lučenca porazili Zvolen bolo jasné,že  o druhé postupové miesto si zahrá 1.Dart club Brezno „C“ a Zvolen. Vo vyrovnanom zápase, ktorý nakoniec skončil remízou 8:8 muselo prísť predĺženie. V ňom mali pevnejšie nervy Brezniansky hráči a po víťazstve 9:8 po predĺžení obsadili v skupine druhé miesto. V semifinále si Dart klub Lučenec poradil s Detvou 9:2. Druhé semifinále skončilo víťazstvom 1.Dart clubu Brezno „A“ nad 1.Dart clubom Brezno „C“ 9:3. Za 1 Dart club Brezno „C“ nastúpili Lucia Pocklanová 15Zápasov/8Bodov, Michal Farárik 14Z/8B, Martin Macuľa 14Z/8B a Michal Baník 14Z/4B. Finále medzi 1.Dart clubom Brezno „A“ a Dart klubom Lučenec prinieslo vyrovnaný priebeh. Prvá štvrtina zápasu skončila remízou 2:2. Druhú Brezno vyhralo 3:1 a zdalo sa, že vedenie 5:3 si dokáže ustrážiť. V tretej štvrtine však prišlo zaváhanie a Brezno ju prehralo 3:1 a stav stretnutia bol opäť vyrovnaný 6:6. Poslednú štvrtinu však Brezno dokázalo vyhrať 3:1 a celý zápas 9:7. Body Brezna na turnaji: Matej Putnok 17Zápasov/15Bodov, Ivan Fiľo 10Z/7B, Jozef Lipiansky 7Z/5B, Martin Škantár 11Z/7B, Pavel Melicher 8Z/5B, Zdenko Pampúrik 9Z/7B, Peter Pocklan 5Z/3B.