icona

15. Majstorvstvá Slovenska v elektronických šípkach.

 
16.4.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Cez víkend sa vo Zvolene uskutočnili 15. Majstorvstvá Slovenska v elektronických šípkach. V peknom prostredí hotela tenis ako prvý začali zvádzať súboje stredoškoláci v súťaži škôl. V súťaži chlapcov sa presadzovali hráči z Gymnázia Jána Chalúpku a Hotelovej akademie Brezno, za ktorých nastúpili odchovanci 1. Dart clubu Brezno. Vďaka žrebu sa tieto školy stretli už v semifinále, v ktorom si lepšie počínala HA Brezno, ktorá porazila Gymnázium J.CH. 9:7. V súboji o tretie miesto si Gymnázium poradilo s OA Košice 10:6 a mohli sa tak radovať zo zisku bronzových medaily. Titul v kategórii stredných škôl patril Hotelovej Akadémii Brezno, ktorá si poradila z SSUŠ HODRUŠA HÁMRE výsledkom 10:6. V súťaži dievčat sa našim stredoškoláčkam až tak nedarilo. Dievčatá z Hotelovej Akadémie a z Gymnázia Jána Chalúpku nedokázali zo svojich skupin postúpiť. Blízko k postupu boli dievčatá z Gymnázia, keď im postup ušiel o skóre. Titul v súťaži dievčat putoval do Lučenca.

Večer bol na programe tradične Cricket. Brezno v mužskej kategórii reprezentoval len junior Erik Poliak, ktorý v turnaji obsadil s pomedzi 112 hráčov 33  miesto. Trunaj vyhral Milan Dudáš z Martina obliekajúci dres Toi toi Dixi Bratislava. Vo finále porazil Milana Štefaňáka z Prešova. Tretie miesto putovalo vďaka Zbyslavovi Banasovi do Žiliny. V turnaji žien sa z víťazstva tešila Katarína Nagyová hrajúca za Toi toi Dixi Bratislava, ktorá už v prvom kole prehrala z našou hráčkou Luciou Pocklanovou a musela prejsť celou B-stranou pavúka. Druhá skončila Martina Vidová z Lučenca a tretie miesto rovnako ako v mužskej kategórii putovalo do Žiliny vďaka Janke  Líškovej. Naša hráčka Lucia Pocklanová napokon obsadila nepopulárne štvrté miesto, keď sa v B-čku stretla znovu s neskoršou víťazkou Katarínou Nagyovou, ktorá jej vrátila prehru z prvého kola.

V sobotu boli na programe hlavné turnaje. V kategórii mužov sa do turnaja prezentovalo rekordných 174 hráčov. Titul Majstra Slovenska obhájil Oto Zmelík z Bratislavy, ktorý vo finále porazil Miloša Bédiho 3:1. Tretie miesto s príchuťou Bronzu si mohol vychutnať Jozef Harag z Novák.  Štvrté miesto obsadil Štefan Hájek z Rimavskej Soboty. Na pozícii 5-6 sa v pavúku umiestnili Matej Chládecky zo Žiliny a Milan Štefaňák z Prešova. Na siedmom mieste sa umiestnili hráči hrajúci za 1.Dart club Brezno a to Martin Škantár a Ivan Fiľo zo Zvolenskej Slatiny. V turnaji žien sa z titulu Majsterky Slovenska podobne ako v crickete tešila Katarína Nagyová. Vo finále porazila našu hráčku Luciu Pocklanovú 3:1, ktorá vyzerá to tak sa asi prívlastku večne druhá nechce vzdať. Lucia musela prejsť celou B-stranou pavúka, keď ako nasadená jednotka prehrala už v prvom kole s Petrou Kvasničkovou a sériou deviatich víťazných zápasov sa dostala až do spomínaného finále. Na treťom mieste skončila domáca hráčka Lucia Paprčková zo Zvolena. V turnaji juniorov sa vo finále predstavili Erik Poliak z Brezna a Jozef Kvasnička z Beluše. Keďže týto hráči sa stretli aj vo finále A-strany pavúka, kde bol úspešnější Jozef Kvasnička potreboval Erik Poliak na víťazstvo Jozefa dva krát poraziť. To sa mu aj podarilo a po víťazstvách dva krát 2:0 sa stal Majstrom Slovenska v kategórii juniorov. Treťie miesto obsadil Lukáš Svorad z Lučenca, ktorého nezlomila prehra v prvom kole a dokázal prejsť B-stranou pavúka. Trochu sklamaním sú výsledky ostatných Breznianských juniorov. Na to aké im Dart club poskytol možnosti v rámci tréningu a turnajov sa od nich očakávalo rozhodne viac. Michal Ridzoň skončil na siedmom mieste. Na pozícii 9-12 sa s turnajom rozlúčili ostatní Brezniansky juniori Ján Králik, Peter Švikruha a Kristián Schwarzbacher. Po hlavných turnajoch sa konal ešte doplnkový turnaj v tripple mixoch, kde musel tým pozostávať  z dvoch mužov a jednej ženy. Turnaj vyhral Miňoteam v zložení Oto Zmelík, Milan Dudáš a Katarína Nagyová vo finále porazili tým Lucky Looser v zložení Peter Jakubis, Dušan Ďuriš a Janka Líšková. Tretie miesto patrilo týmu Brezno 2 v zložení Ivan Fiľo, Jozef Lipiansky a Lucia Pocklanová. V nedeľu bol na programe turnaj dvojíc. Vo finále A strany pavúka sa predstavili Oto Zmelík a Milan Dudáš proti Breznianskej dvojici Matej Putnok a Pavel Melicher. Z postupu do finále a víťazstva 3:1 sa radovala dvojica Oto Zmelík a Milan Dudáš. Matej Putnok s Pavlom Melicherom museli ísť do B-čka, kde sa stretli s dvojicou Matej Chládecky a Marcel Luhový. Po víťazstve 3:0 sa do finále prebojovali Matej Putnok a Pavel Melicher. V ňom však znova nestačili na dobre hrajúcu dvojicu Oto Zmelík a Milan Dudáš a znova im podľahli 3:1. Pekný výkon predviedol v nedeľu aj Martin Škantár a nebyť slabšieho výkonu Erika Poliaka v rozhodujúcich momentoch mohli sme mať na stupni víťazov dve dvojice.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: