icona

Topka Nováky

 
8.5.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V tradičnom termíne na začiatku mája sa v Novákoch uskutočnila posledná topka tejto sezóny. V mužskej kategórii sa predstavilo 96 hráčov. Do prvej šestky sa prebojoval Filip Škrteľ z Handlovej, ktorý obsadil spoločne s Petrom Klementym z Rožnavy pozíciu 5-6. Tesne pred stupňami víťazov na štvrtom mieste sa umiestnil Milan Dudáš z Martina obliekajúci dres Toi toi dixi Bratislava. Tretie miesto obsadil Bedřich Zadák z Košíc, ktorý nevyužil dve šance prebojovat sa do finále a neuspel vo finále A-strany pavúka s Štefanom Hájekom a ani v B-čku s Otom Zmelíkom. Vo finále využil Oto Zmelík svoje skúsenosti a so Štefanom Hájekom si dokázal dva krát  poradiť.  Po výsledkoch 3:0 a 3:2 sa stal víťazom turnaja. Z Breznianských hráčov sa najvyššie umiestnil Pavel Melicher na siedmej pozícii, Ivanovi Fiľovi patrilo 9 miesto. Martin Škantár skončil na 13 mieste, ktorého lepší výsledok stál zbabraný zápas, čo sa mu nezvyklo stávať. Martin Macuľa odohral svoj prvý turnaj, keď mohol hrať len za mužov a „vyrástol“ už z juniorskej kategórie a obsadil 17 miesto.

V turnaji žien sa najviac darilo Martine Vidovej z Lučenca, ktorá napriek víťazstvu na turnaji obsadila konečné druhé miesto v celkovej tabuľke. Vo finále porazila Martinu Čerňanskú z Turčianských Teplíc. Bronzovú priečku obsadila Dominika Kopkášová z Košíc. Naša Lucia Pocklanová sa pravdepodobne chcela zbaviť nálepky večne druhej a pre istotu skončila na štvrtom mieste. Treba však Lucii Pocklanovej zagratulovať, keď odohrala dobrú sezónu a na žiadnom turnaji výkonom a umiestnením neprepadla a zaslúžene obsadila prvé miesto v Slovenskom rebríčku v tejto sezóne. Lucia nás zároveň bude reprezentovať na Majstrovstvách Európy v Tureckej Antalyi, kde by sme sa vôbec nenahnevali, keby pridala nejáke finálové umiestnenia, ktorých túto sezónu nazbierala dosť.    

V turnaji juniorov napravili mladý Brezňania svoje zaváhanie z Majstrovstiev Slovenska, keď za víťazom Erikom Poliakom zaostali. Tento krát všetky poháre za prvé tri miesta putovali do Brezna pričom nás v turnaji reprezentovali len traja hráči. Tretie miesto obsadil Kristián Schwarzbacher. Vo finále sa stretli Ján Králik a Erik Poliak. Erikovi to na veľkých turnajoch vychádza a inak tomu nebolo ani teraz a stal sa víťazom turnaja. V tejto sezóne pred seba na topke či Majstrovstvách Slovenska nepustil žiadného súpera a všetky turnaje vyhral. Erik Poliak nás buďe podobne ako Lucia reprezentovať na Majstrovstvách Európy v kategórii juniorov, kde sa mu dúfam bude dariť podobne.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: