icona

Majstrovstvá Slovenska v družstvách

8.5.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu boli na programe Majstrovstvá Slovenska družstiev. V základnej skupine mal 1. Dart club Brezno skoro navlasť rovnakých súperov, ako tomu bolo minulý rok. K DC Podhorany a Bukovinke Zvolen „A“ sa tento krát pridal Power dart Prešov. Na prvý zápas nastúpili proti DC Podhorany a vo vyrovnanom zápase, ktorý mal výbornu kvalitu sa tešili z víťazstva 10:6. O body sa postarali Ivan Filo 4Z/3B, Peter Martin 4Z/3B, Matej Putnok 4Z/2B, Martin Škantár 4Z/2B. Na druhý zápas Brezno nastúpilo proti Zvolenským hráčom a aj tu sa radovali z víťazstva tento krát 9:7 a zároveň sa už po druhom zápase podobne ako minulý rok stali víťazmi skupiny. O body sa postarali Ivan Filo 4Z/3B, Peter Martin 4Z/2B, Matej Putnok 3Z/2B, Martin Škantár 4Z/2B, Pavel Melicher 1Z/0B. V poslednom zápase si Brezno poradilo aj zo svojim posledným súperom a nad Power dart Prešov vyhrali 13:3. O body sa postarali Ivan Filo 4Z/4B, Peter Martin 4Z/3B, Matej Putnok 4Z/3B, Martin Škantár 3Z/3B, Jozef Lipiansky 1Z/0B, Vo štvrťfinále mali Breznianský hráči za súpera Forever Púchov. Po prvých štyroch zápasoch bol stav vyrovaný 2:2. Brezno však pridalo a v druhej štvrtine nedovolili svojmu súperovi uhrať ani bod. Aj v tretej štvrtine malo Brezno navrch a zároveň v nej ukončili zápas. Po štvrtinách 2:2, 4:0 a 3:1, vyhralo Brezno v pomere 9:3. Ivan Filo 3Z/2B, Peter Martin 3Z/3B, Matej Putnok 3Z/2B, Martin Škantár 3Z/2B V semifinále 1.Dart club Brezno narazil na svojho tradičného súpera Power dart Košice. Brezno vstúpilo do zápasu dobre, keď sa ujalo vedenia 3:1. Druhá štvrtina skončila remízou 2:2 a stav zápasu bol 5:3. Rozhodujúca bola tretia štvrtina, v ktorej Brezno nedokázalo bodovať a Košiciam sa podarilo otočiť zápas na 5:7. V poslednej štvrtine sa už odohrali len dva zápasy, v ktorých boli úspešný Košický hráči a po víťazstve 9:5 do finále postúpili hráči Power dart Košice. Kým minulý rok Brezno cez tohto súpera postúpilo do finále tento rok po vyrovnanom zápase putovalo do boja o tretie miesto. Vo finále sa Košice dokázali presadit a zlomiť nadvládu Toi toi dixi Bratislava. Po kolektívnom výkone a víťazstve 9:7 sa novými Majstrami Slovenska stali Power dart Košice. V súboji o tretie miesto si Brezno zopakovalo svoj úvodný zápas a znova sa stretli z hráčmi DC Podhorany. Po prvej štvrtine zápasu to pre Brezno nevyzeralo najlepšie, keď prehrávali 3:1, V druhej štvrtine dokázali otočiť zápas, vyhrali všetky štyri zápasy a ujali sa vedenia 5:3. Tretia štvrtina sa vyvíjla rovnako ako druhá  a Brezno vyhrávalo 7:3 no posledné dva zápasy Breznu nevyšli podľa predstáv, keď hlavne Pavel Melicher mal bodovať. DC Podhorany znížili na 7:5. Poslednú štvrtinu Brezno prehralo 3:1 a  stav zápasu bol 8:8 a muselo sa predlžovať. V predĺžení výborne zahrala dvojica Ivan Fiľo a Peter Martin a pričinili sa k tomu že Brezno obsadilo po víťazstve 9:8PP tretie miesto. Ivan Filo 4Z/2B, Peter Martin 4Z/3B, Matej Putnok 4Z/2B, Pavel Melicher 4Z/1B.