icona

Víťazom Top-ky sa stal Jozef Harag

 
8.10.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Cez víkend sa v Košiciach konala prvá Top-ka tejto sezóny. Už v piatok si šípkari mohli zmerať svoje šípkarske umenie v Crickete. Na treťom mieste skončil Oto Zmelík z Bratislavy, ktorý mal vyššie ambície. Vo finále sa stretli Milan Nagy z Košíc a Milan Štefaňák z Prešova. Milan Nagy potvrdil, že aj keď sa turnajov zúčastňuje sporadicky stále mu to ide a stal sa víťazom piatkového cricketu. V sobotu už bol na programe hlavný turnaj za účasti 93 hráčov si miesto v prvej šestke vybojoval Martin Škantár, ktorý obsadil spolčne s Otom Zmelíkom pozíciu 5-6. Tesne pred stupňami víťazov ostal Peter Klementy, ktorý sa musel uspokojiť so štvrtým miestom. Pekný výsledok sa podaril Patrikovi Pápežovi, ktorý skončil pred bránami finále na treťom mieste. Vo finále sa stretli Milan Nagy a Jozef Harag. Výhodu zo strany A-pavúka mal Jozef Harag a mohol si dovoliť jednu prehru. Milan sa o ňu hneď aj postaral, keď Jozefa porazil 3:0. Opakované finále prinieslo vyrovnanejší priebeh a muselo sa rozhodovať až v piatom legu za stavu 2:2. Tu pevnejšie nervy preukázal Jozef Harag a stal sa víťazom prvej topky.

V turnaji žien sa opäť podarilo našej Lucii Pocklanovej postúpiť do finále. Tu sa stretla zo svojou veľkou rivalkou Martinou Vidovou z Lučenca. Vyrovnaný zápas mal šťastnější koniec pre Martinu Vidovu a Lucia skončila na druhom mieste. Tretie miesto obsadila Peter Kvasničková.

V turnaji juniorov sa očakávalo že o popredné miesta sa pobijú Breznianský juniori. Do finále A-strany sa prebojovali Erik Poliak a Ján Králik. Do finále postúpil Erik a po víťaznom mastri bol blízko k ďalšiemu triumfu v juniorskom turnaji. Vo finále B-strany sa stretli Ján Králik a Kristián Schwarzbacher a bolo jasné že všetky tri poháre z juniorského turnaja poputujú do Brezna. Do finále postúpil Ján Králik, ktorý dostal šancu oplatiť prehru Erikovi Poliakovi. Vo finále však znova nestačil na Erika Poliaka, ktorý si tak upevnil prvé miesto v Slovenskom rebríčku.
 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: