icona

Mestské ligy v el. šípkach

 
4.11.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V utorok pokračovala stredoškolská liga. V skupine A si postup vybojovali Erik Poliak a Matúš Mesík. Posledný zápas o prvenstvo v skupine medzi Erikom Poliakom a Matúšom Mesíkom by zniesol aj tvrdšie kritéria a o ich postupe nemohlo byť pochýb. V skupine B si postup do semifinále ustrážili Ján Králik a Kristián Schwarzbacher. V semifinále sa stretli Erik Poliak s Kristiánom Schwarzbacherom. Kristiánovi proti Erikovi pravidelne nevychádzajú zápasy a aj v tomto semifinále ťahal za kratší koniec. V druhom semifinále sa stretli Matúš Mesík a Ján Králik. Matúš si preniesol formu zo skupiny a s Jánom Králikom si poradil hladko 3:0. V zápase o tretie miesto vrátil Kristián Schwarzbacher prehru Jánovi Králikovi zo skupiny a po výhre 3:2 obsadil tretie miesto. Vo finále sa stretli zaslúžene Matúš Mesík a Erik Poliak, keď si na turnaji obidvaja pripísali na svoje konto dve binga. Finále začal lepšie Matúš Mesík a po prvých dvoch legoch viedol 2:0. Erik však dokázal využiť skúsenosti, ktoré už stihol nazbierať a aj vďaka nervozite Matúša a jeho strachu z víťazstva dokázal Erik triumfovať a pripísať si do tabuľky body za prvé miesto.

V mestskej lige mužov sa do finále A-strany prebojovali Pavel Melicher a Martin Jančiar. Martin si najhoršie tretie miesto zabezpečil víťazstvom nad Erikom Poliakom, ktorého poslal do B-strany pavúka. Pavel Melicher však bol už nad jeho sily a Martina poslal do B-čka. Tu sa Martin Jančiar stretol v súboji o finále s Erikom Poliakom. Erik mu vrátil prehru a Martin sa umiestnil na konečnom treťom mieste. Vo finále sa teda stretli favoriti turnaja. Po vyrovnanom priebehu zápasu, keď sa rozhodovalo v záveroch legu  si víťazstvo vybojoval Pavel Melicher

Tento týžden sa tradične v utorok uskutoční Stredoškolská liga. Liga mužov sa bude hrať v piatok o 20:00. V sobotu sa v budú konať Majstrovstvá Slovenska v steeloch.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: