icona

Posledné kola Mestských íig v el. šípkach

 
9.6.2013 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V utorok si juniori zahrali posledné kolo stredoškolskej mestskej ligy. O druhé miesto v celkovom poradí bojovali Kristián Schwarzbacher a Ján Králik, medzi ktorými bol minimálny rozdiel. Do tohto súboja sa ešte mohol zapliesť Matúš Mesík, ktorý mal ale už len teoretickú šancu na druhé miesto. V skupine A boli hlavnými favoritmi na postup Erik Poliak a Matúš Mesík. Víťazom skupiny sa stal Erik Poliak. Druhé miesto si vybojoval Adrián Medveď, ktorý v priamom súboji o postup porazil Matúša Mesíka 2:1, keď mu v rozhodujúcom legu zavrel 164. Matúš Mesík tak v sezóne obsadil konečné štvrté miesto. V skupine B sa stretli Ján Králik a Krisitán Schwarzbacher. Kristián neuspel v priamom súboji a nedokázal postúpiť ani zo skupiny, keď nestačil ani na Martina Macuľu. Ján Králik postupom zo skupiny dobehol v tabuľke Kristiána Schwarzbachera. Ak by Ján Králik neuspel v semifinále a ani v zápase o tretie miesto pri rovnosti bodov by rozhodoval väčši počet turnajových víťazstiev, ktorých nazbieral viacej Kristián Schwarznacher. Ján Králik však v semifinále hladko porazil Adriána Medveďa 3:0 a zabezpečil si nie len druhé miesto na turnaji, ale aj v celkovom poradí. V druhom semifinále si Erik Poliak poradil s Martinom Macuľom 3:1. V zápase o tretie miesto vyhral Martin Macuľa nad Adriánom Medveďom 3:0. Vo finále porazil Erik Poliak Jána Králika 3:2 čím zakončil suveréjnu sezónu, v ktorej získal 3010 bodov.

V sobotu sa hralo aj posledné kolo sirius ligy mužov. Tam o popredných miestach bolo už dávnejšie rozhodnuté a najväčšiu pozornosť pútal súboj Lucii Pocklanovej a Martina Macuľu o 6 miesto v celkovom poradí, ktorí nazbierali rovnaký počet bodov. Lucia sa s Martinom Macuľom stretla v B-strane pavúka v súboji o finále B-čka. Víťazne zo súboja vyšla Lucia Pocklanová a v tabuľke sa osamostatnila na šiestej priečke. Vo finále B-čka porazila Lucia Jána Ambrosa 2:0 a postúpila do finále. Vo finále Luciu Pocklanovú nedokázal zastaviť ani Kristián Schwarzbacher, ktorého porazila dva krát 2:1.

V sobotu sa uskutočni v dart clube veľký letný turnaj v el. šípkach a v stolnom futbale Leto Cup 2013. Turnaje začínaju o 11:00 hod.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: