icona

Kvalifikácia na MSR družstiev region B. Bystrica

 
12.1.2010 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V nedeľu 10. januára boli na programe 7. a 8. kolá, ligy družstiev region Banská Bystrica, ktorá je zároveň aj kvalifikáciou na MSR družstiev. Zaujímavé duely sa hrali v Prievidzi a v Novákoch, kam zavítali nováčikovia súťaže DC Phoenix Lučenec a DC 69 Rimavská Sobota. Zaujímalo nás hlavne účinkovanie Rimavskej Soboty, ktorá do teraz nestratila ani bod. A ja sám som bol zvedavý ako rimavskosobotčania dopadnú. Ukázalo sa, že skúsenosti z takýchto zápasov rimavčanom chýbajú a prejavilo sa to aj na výsledku. Tesná prehra v Novákoch 9 : 7 ešte naznačovala, že by sa rimavčania mohli o niečo pokúsiť  v Prievidzi, no opak bol pravdou. Kondor hrá v tejto sezóne veľmi dobre a je len na škodu, že sa jeho hráči nezúčastňujú aj turnajov kategórie Master a Top, určite by boli na špici rebríčka. DC Kondor napokon nadelil Rimavskej Sobote dvanácku a dovolil jej uhrať len 4 body.

Veľmi zle si počínal Lučenec, ktorý v oboch zápasoch uhral len jeden bod a to v Novákoch, a po výprasku 15 : 1 a 16 : 0, patrí Phoenixu Lučenec predposledné miesto. No klobúk dole pred týmto tímom, pretože v jeho zostave figurujú až tri ženy, čo je veľmi pozitívne pre ženské šípky na Slovensku.

Povinnú jazdu si odkrútil aj obhajca titulu z Brezna, ktorý nastúpil v Malom Krtíši proti miestnemu MDC, a v oklieštenej zostave zvíťazil 12 : 4, keď za náš klub bodovali Peter Pocklan 4 b., Martin Macuľa 4 b., Matej Putnok 3 b., Pavel Melicher 1 b., za domácich sa presadili Mikuláš Trudič 1 bod, Milan Činčura 2 body, Matej Rosík 1 bod a Janka Beláková nezískala ani jeden.

Druhý zápas odohral 1. DC Brezno v Slatine proti Slatinskej šípke, kde sa čakala dráma. Tá sa napokon nekonala a hostia si odniesli tri body po víťazstve 5 : 11. Za náš klub bodovali : Martin Macuľa 4 body, Matej Putnok 4 b., Pavel Melicher 1 b., Peter Martin 2 b., Peter Pocklan 0 b., za domácich sa presadili Jožo Lipiansky 1 bod,Martin Velič 2 body, Róbert Bízik 2 body.

Vo Zvolene sa hralo derby medzi Bukovinkou a Galaxiou. Tu zápas dopadol jednoznačne pre Bukovinku, ktorá rozmetala svojho miestneho rivala hladko 14 : 2.

Ďalšie dve kolá sú na programe o dva týždne 24. januára 2010, kedy bude súťaž presne vo svojej polovici, no už teraz sa nám začína črtať postupujúca trojica na MSR. Aktuálnu tabuľku nájdete v kolonke tabuľky.

 

 

 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: