icona

MSR Družstiev v Klasických šípkach

13.4.2014 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

Sobota znova patrila šípkam, keď sa v Preseľanoch neďaleko Nitry konali MSR družstiev v steeloch. V turnaji bolo prihlásených 18 družstiev. 1 Dart club Brezno bol vyžrebovaný do skupiny s Tšl Trnava “ A“  , Toi toi dixi Bratislava a DC Rača. Táto skupina hneď dostala prívlastok skupina smrti. Brezno nastúpilo v zložení Martin Škantár, Matej Putnok, Erik Poliak a Kritián Schwarzbacher. V prvom zápase si poradili s Trnavským týmom 12:4. Erik Poliak vyhral všetky štyri svoje zápasy. Po tri víťazstva si pripísali Martin Škantár a Kristián Schwarzbacher. Dva body urobil Matej Putnok. V druhom zápase nestačili na Toi Toi dixi Bratislava a po prehre 5:11 ich čakal zápas o postup s DC Rača. Body proti Toi toi Matej Putnok 2 body Erik Martin Kristián získali zhodne po 1 bode. Našim hráčom nevyšiel posledný zápas podľa predstáv a pripísali si druhú prehru na turnaji v pomere 7:9, čo znamenalo koniec nášho družstva v turnaji. Martin Škantár, Matej Putnok a Erik Poliak si pripísali po dve víťazstva. Kristián Schwarzbacher mal na konte v tomto zápase len jednu výhru. Už v štvrťfinále sa zastavila cesta obhajcov titulu družstva DC Podhorany, ktorý prehrali s DC Casino Nováky 9:7. Nováky odohrali vyrovnaný zápas v semifinále, ale proti tomu aby sa pozreli do finále boli hráči DC Rača, ktorý vyhrali semifinále po predĺžení 9:8. V druhom semifinále sa stretli Toi toi dixi Bratislava a BDA Eagles Banská Bystrica. Do finále postúpili hráči Toi toi . Vo finále sa tak stretli družstvá, ktoré ukončili účinkovanie Brezna. Finále bolo napínavejšie ako zápas v skupine a rozhodovať sa muselo až v predĺžení. Titul Majstra Slovenska v klasických šípkach si vybojovalo družstvo Toi toi dixi Bratislava o čo sa postaral Milan Dudáš, keď si v predĺžení poradil s Ľubošom Pivarčom.