icona

Kvalifikácia na MSR Družstiev

10.11.2014 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu začala kvalifikácia na MSR družstiev pre Breznianské týmy Ako prvý na svoj zápas nastúpili hráči 1 Dart clubu Brezno „B“ proti Dart klubu Detva. Brezno nastúpilo v zostave Erik Poliak, Peter Pocklan, Zdenko Pampúrik, Martin Macuľa. Brezno začalo zle a prvú štvrtinu prehralo 4:0, keď nedokázal bodovať žiadny domáci hráč. Druhá štvrtina sa skončila remízou 2:2 a Detva vyhrávala v polovici zápasu 6:2, keď nádej na zdramatizovanie dali družstvu Peter Pocklan a Zdenko Pampúrik. V tretej štvrtine sa konečne chytil Erik Poliak a ďalší bod pridal Peter Pocklan. Ďalšie dva zápasy Brezno nezvládlo pričom obidva boli veľmi vyrovnané, ale skončili víťazstvami hosťujúcich hráčov v pomere 2:1 a namiesto remízového stavu mala Detva istotu bodového zisku. Brezno ak chcelo bodovať muselo vyhrať všetky štyri zápasy v poslednej štvrtine. Brezno začalo tento stav napĺňať, ale znovu len do polky. Erik Poliak a Peter Pocklan znížili na 8:6, ale striedajúci Kristián Schwarzbacher, ktorý nastúpil namiesto Zdenka Pampúrika a Martin Macuľa svoje zápasy prehrali a Detva si pripísala v boji o postup cenné víťazstvo. Tento zápas B-čku nevyšiel, keď miesto v týme si zastal len Peter Pocklan, ktorý vyhral tri svoje zápasy. Svojim výkonom nenadchol ani Erik Poliak od ktorého sa očakávalo určite viac bodov ako len dva. Zdenko Pampúrik sa už ďalej nemohol pozerať ako sa trápi na “doubloch“ a dal sa radšej vystriedať pričom mal na svojom konte len jeden vyhratý zápas. Po treťom mieste na mastri je jeho výkon sklamaním. Bodovo sa vôbec nedokázal presadiť Martin Macuľa, ktorý prehral všetky svoje zápasy. V hre rozbehnutých Detviancov nič nezmenil ani Kristián Schwarzbacher, ktorý nastúpil na jeden zápas v ktorom ťahal za kratší koniec.

V druhom zápase nastúpil 1 Dart clubu Brezno „A“ proti Dart klubu Detva. Tento zápas mal iný priebeh a hráči Dart clubu „A“ sa súperom nenechali zaskočiť. Aj v tomto zápase bol stav po úvodnej štvrtine 4:0, ale v tomto prípade pre domácich. Prvý bod sa hráčom Detvy podarilo uhrať v druhej štvrtine o čo sa postaral Róbert Brozman, ktorý porazil Jozefa Lipianského. V ďalších zápasoch boli úspešnejší domáci hráči a stav zápasu v polovici stretnutia bol 7:1 pre Brezno. Tretia štvrtina skončila remízou 2:2, čo Breznu stačilo, aby si zabezpečilo plný bodový zisk. Na svojich súperov nestačili Jozef Lipianský a Ivan Fiľo. Aj posledná štvrtina skončila remízou, keď svoju druhú prehru zaznamenal Ivan Fiľo a Matejovi Putnokovi plný bodový zisk prekazil Ladislav Broczko. 1 Dart clubu Brezno „A“ porazil svojho súpera 11:5. Body domácich hráčov získali Pavel Melicher 4Z/4B, Matej Putnok 4Z/3B, Ivan Fiľo 4Z/2B, Jozef Lipiansky 4Z/2B