icona

Topka Prešov

 
18.10.2015 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Dejiskom Top-ky sa stal pod dlhšom čase Prešov. V piatok začali turnaje úvodným cricketom. Finále patrilo východu, keď sa v ňom stretli Gabriel Varaljay z Košíc a domáci hráč Milan Štefaňák. Milan vužil domácu pôdu a Gabriela Varaljaya porazil. Stupeň víťazov doplnil Milan Dudáš. Tesne za pódiom na štvrtom mieste skončil. Marián Moravec st. Na pozícii 5-6 skončili Martin Ševcov a Peter Jakubis. Po skončení cricketu  sa hral turnaj v mixoch. V ňom si víťazstvo odniesla dvojica Dudáš Nagyová, ktorá vo finále porazila Žilinskú dvojicu Banas- Bůžková. Tretie miesto obsadili Varaljay G.-Liptáková.

V sobotu boli na programe turnaje v kategórii muži ženy juniori. Do turnaja mužov sa prihlásilo 89 hráčov. Vo finále A-čka sa stretli Martin Ševcov a Breznianský hráč Pavel Melicher. Pavel Melicher na ceste do finále A-čka prešiel ťažkým pavúkom, keď postupne porazil Petra Varaljaya, Milana Dudáša, Petra Jakubisa, Gabriela Varaljaya, Milana Nagya. Postup do finále mu však ušiel, keď si zápas predabloval a s Martinom Ševcovom prehral 3:1. Vo finále B-čka sa znovu stretol s Milanom Nagyom, ale tento krát bol úspešnejší Milan Nagy a vrátil Pavlovi Melicherovi prehru z A-čka, ktorý tak skončil na konečnom treťom mieste. Rozbehnutého Milana Nagya nedokázal zastaviť vo finále ani Martin Ševcov a Milan Nagy sa stal víťazom turnaja. Štvrté miesto obsadil Milan Dudáš, ktorý musel prejsť dlhú cestu bečkom a pred stupňami víťazov mu stopku vystavil Milan Nagy. Na pozícii 5-6 skončili Štefan Garaj a Ján Hronček. Pekný výsledok zaznamenal Kristián Schwarzbacher, ktorý sa na turnaji umiestnil na 9-12 mieste. Erik Poliak skončil na pozícii 13-16 a Ivan Fiľo 17-24.

V turnaji žien kraľuje Martina Sulovská a potvrdila to aj na tomto turnaji. Vo finále porazila Katarínu Nagyovú. Tretie miesto obsadila Janka Muščíková. Brezno malo v tunaji jedno želiezko v ohni v podaní Majky Giertlovej, ale hneď v prvom kole dostala v pavúku Martinu Sulovskú, ktorá bola nad jej sily a v B-ečku nestačila na Zuzanu Bůžkovú.

V turnaji juniorov sa z víťazstva tešil Denis Fábry , ktorý vo finále porazil Martina Zimana.  Tretie miesto obsadil Damián Poľak. Brezno v turnaji nemalo zastúpenie.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: