icona

MSR Družstvá

16.5.2016 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

Nedeľa bola vyhradená družstvám. Breznianské týmy sa stretli v jednej skupine, kde k ním boli dolosované týmy Extreme team Prešov a DC Kondor Prievidza. Dart club Brezno A nastúpilo na svoj prvý zápas proti Prievidzi. Prvá štvrtina sa skončila remízou 2:2. V druhej položilo Brezno základ víťazstva a vyhralo ju 4:0 a stav zápasu bol 6:2. V tretej štvrtine si brezno zabezpečilo víťazstvo, keď ju dokázalo vyhrať 3:1. Rovnako sa skončila aj štvrtá štvrtina a konečný stav bol 12:4. Pavel Melicher 4Z/3B, Erik Poliak 3Z/2B Ivan Fiľo 4Z/4B Martin Škantár 4Z/2B Jaroslav Kostelný 1Z/1B.

Dart club Brezno B nastúpil proti hráčom Prešova. Zápas bol vyrovnaný a rozhodoval každý bod. Prešov sa ujal vedenia 2:0 ale stav po prvej štvrtine bol 2:2. Rovnako prebiehali ďalšie dve štvrtiny. Prešov sa ujal vedenia vďaka dvojici Krupár Karabinoš a druhý dvaja hráči Prešova sa postarali, že bol stav vyrovnaný. V poslednej štvrtine vyhral Zdenko Pampúrik nad Michalom Krupárom čo sa ukázalo ako kľúčové a Brezno zápas vyhralo 9:7. Peter Pocklan 4Z/2B, Zdenko Pampúrik 4Z/3B, Kristián Schwarzbacher 4Z/2B, Jozef Lipianský 4Z/2B.

V druhom zápase nastúpil Breznianské týmy proti sebe. V prvej štvrtine sa Brezno A ujalo vedenia 4:0. V druhej štvrtine získalo Breznianské B-čko prvý bod a stav zápasu bol 7:1. Tretia štvrtina skončila remízou 2:2 a Brezno si zabezpečilo postup do štvrťfinále z prvého miesta. Posledná štvrtina skončila 3:1 pre dart club A a konečný stav zápasu bol 12:4. Pavel Melicher 2Z/2B, Erik Poliak 4Z/3B Ivan Fiľo 4Z/2B Martin Škantár 4Z/3B Jaroslav Kostelný 4Z/4B. Peter Pocklan 4Z/2B, Zdenko Pampúrik 2Z/0B, Kristián Schwarzbacher 4Z/0B, Jozef Lipianský 4Z/2B Ján Králik 2Z/0B. V zápase medzi Prievidzou a Prešovom sa z víťzastva radovali hráči Kondoru Prievidza.

V poslednom zápase sa Brezno A stretlo s Extreme Team Prešov. Tento zápas Brezno vyhralo 14:2 po výsledkoch v jednotlivých štvrtinách 3:1, 3:1, 4:0 a 4:0 . Pavel Melicher 4Z/4B, Erik Poliak 4Z/4B Ivan Fiľo 2Z/2B Martin Škantár 2Z/1B Jaroslav Kostelný 4Z/3B.

Zápas medzi Breznom B a Prievidzou bol boj o druhé miesto. Prvá štvrtina lepšie vyšla hráčom Prievidze a ujali sa vedenia 3:1. Rovnako skončila aj druhá štvrtina ale vyhralo ju Brezno B a stav zápasu bol vyrovnaný 4:4. V tretej tretine išli opäť do vedenia hráči Prievidze a stav zápasu bol 7:5 posledná štvrtina skončila remízou 2:2 a po víťazstve 9:7 si postup do štvrťfinále vybojovali hráči DC Kondor Prievidza.

Vo štvrťfinále nastúpilo Brezno A proti Mamasan Prešov. Prvú štvrtinu Brezno vyhralo 3:1. Rovnakým výsledkom sa  skončila aj druhá štvrtina a v polovici zápasu bol stav 6:2. Tretia štvrtina sa skončila remízou 2:2 a za stavu 8:4 chýbal Breznu jeden bod na postup do semifinále. Víťazný 9 bod vyhral Pavel Melicher a Brezno vyhralo zápas 9:5. Pavel Melicher 4Z/4B, Erik Poliak 3Z/1B Ivan Fiľo 3Z/2B Martin Škantár 2Z/0B Jaroslav Kostelný 2Z/2B.

V semifinále Brezno nastúpilo proti najväčšiemu favoritovi Power dart Košice. Brezno sa držalo len na začiatku, keď Pavel Melicher porazil Milana Nagyho a Erik Poliak si pripísal skalp Petra Klementyho a stav zápasu bol 3:2 pre Košice potom však už bodovali len Košickí hráči a po víťazstve 9:2 postúpili do finále Pavel Melicher 2Z/1B, Erik Poliak 3Z/1B Ivan Fiľo 3Z/0B, Jaroslav Kostelný 3Z/0B.

V zápase o tretie miesto sa stretlo Brezno opäť proti hráčom Prievidze. Brezno nezačalo dobre a prve dva zápasy prehralo. Prvá štvrtina však skončila remízou 2:2. V druhej štvrtine si Brezno vybojovalo náskok, keď ju dokázalo vyhrať 3:1. Tretie štvrtina sa skončila remízou 2:2 a do poslednej štvrtiny išlo Brezno s vedením 7:5. V poslednej štvrtine však hráči Brezna nedokázali vyhrať ani jeden zápas a tretie miesto obsadili hráči DC Kondor Prievidza. Pavel Melicher 4Z/2B, Erik Poliak 4Z/2B Ivan Fiľo 4Z/2B, Jaroslav Kostelný 4Z/1B.