icona

Master

 
5.12.2016 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V sobotu sa konal v poradí tretí master. Do hlavného turnaja sa prihlásilo 33 hráčov. Na pozícii 5-6 skončili Roman Pavlovič a Matej Rosík. Tesne pred stupňami víťazov na štvrtom mieste skončil Martin Geschwandtner z družstva DC Kondor Prievidza. Do finále sa nepozrel Erik Poliak, ktorý najskôr vo finále A-čka nestačil na prekvapenie turnaja Mareka Baču z Dolného Kubína a prehral s ním 3:1. Vo finále B-čka bol nad jeho sily Peter Klementy a Erik Poliak obsadil konečné tretie miesto. Peter Klementy musel prejsť do finále B-čkom o čo sa postaral Marek Bača, keď ho v A-čku porazil 2:1. Vo finále sa ujal Marek vedenia 2:0 a zdalo sa že Peter si nevybojuje ani odvetu. Peter však zlepšil svoju hru, alebo lepšie povedané začal hrať svoj štandard a vynútil si opakované finále. V opakovanom finále sa bolo načo pozerať a obidvaja hráči predviedli pekné legy. Znovu sa opakovala predošlá situácia, keď Marek Bača vyhrával 2:0. Peter Klementy znova dokázal otočiť zápas a vyhrať 3:2. Kľúčový leg bol za stavu 2:1, keď Marek nevyužil niekoľko šípok na víťazstvo a Peter Klementy mu zavrel 82 (25,25 D16). Rovnakú kombináciu Peter zvoli aj za stavu 2:2 kedy už Marek Bača čakal na svoju šancu na zatvorenie. Marek Bača sa tak musel uspokojiť s druhým miestom a to prvé prenechať Petrovi Klementymu, ktorý si tak sám dal darček k narodeninám.

Do turnaja žien sa prihlásilo 5 hráčok. Víťazkou sa stala Lucia Jankovská, ktorá v prvom zápase nestačila na Ľubicu Ľuptákovú, ale v B-čku sa rozohrala a vo finále B-čka vrátila prehru Ľubici, ktorú tak odsunula na tretie miesto na turnaji. V Breznianskom finále si poradila s Máriou Giertlovou.

V turnaji juniorov sa do turnaja prihlásilo 6 juniorov. Víťazom turnaja sa stal Martin Ziman, ktorý predčil svojich súperov nie len vekovo a výškovo, ale hlavne šípkarske kvality boli na jeho strane a turnaj vyhral bez straty legu. Boj o druhé miesto vyhral Roman Pavlovič ml. Tretie miesto obsadil Zdenko Pampúrik ml.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: