icona

MSR 2017

 
10.4.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

 

Cez víkend sa konali 20-te Majstrovstvá Slovenska v el. šípkach. Program začal piatkovými turnajmi v kategóriach cricket a dvojice mix. Do mixovaných dvojíc sa prihlásilo 27 párov. Zastúpenie malo aj Brezno v podobe dvojice Pocklan-Giertlová, ktorý v A-čku prehrali s neskoršími majstrami Slovenska Dudáš-Nagyová a v B-čku nestačili na dvojicu Nagy-Farkašová a na turnaji obsadili 5-6 miesto. Spoločne s nimi v pavúku skončila aj dvojica Zmelík-Fedorová. O stupne víťazov si zahrali Nagy-Farkašová proti Varaljay-Houžvičková. Víťazne zo súboja vyšli Nagy- Farkašová, ktorý odsunuli dvojicu  Varaljay-Houžvičková na štvrté miesto. Vo finále A-čka nestačili Dudáš Nagyová na dvojicu Sulovský-Sulovská, keď im podľahli 2:0. V B-čku im však vyšiel reprát a dvojicu Nagy Farkašová porazili 2:0. Vo finále vrátili prehru dvojici  Sulovský-Sulovská porazili ich 2:0 a v opakovanom finále víťazstvom 2:1 obhájili titul MSR z minulého roka.

Do turnaja v crickete sa prihlásilo 100 hráčov. Finále A-čka obstarali Oto Zmelík a Peter Jakubis. Vo vyrovnanom zápase si víťazstvo vybojoval Oto Zmelík, ktorý porazil Petra Jakubisa 3:2. Na 5-6 mieste skončili Ľuboš Pivarč, ktorý prehral s Milanom Nagym a Miroslav Juhasz, ktorý nestačil na Milana Dudáša. V zápase o tretie miesto si lepšie počínal Milan Dudáš, ktorý porazil Milana Nagyho 2:1. Druhý pokus zahrať si finále vyšiel Petrovi Jakubisovi, ktorý porazil Milana Dudáša 3:2 a odsunul ho na tretie miesto. Vo finále si Peter Jakubis vynútil opakované finále, keď porazil Ota Zmelíka 3:2. V druhom zápase si lepšie počínal Oto Zmelík a po víťazstve 3:2 obhájil titul z minulého roka.

Ženy mali v Crickete vlastnú kategóriu. Do turnaja sa prihlásilo 20 žien. Blízko k piatemu titulu v rade bola Martina Sulovská. Nad jej sily však bola Katarína Nagyová, ktorá Martinu porazila v A-čku a aj v celkovom finále 2:0. Na treťom mieste sa umiestnila Kamila Koperdanová. Tesne pred stupňami víťazov na štvrtom mieste skončila Dana Vojtelová. 5-6 miesto si rozdeli Zuzana Bůžková a Ľubica Kolandrová.

V sobotu boli na programe hlavné turnaje. V kategórii mužov bol účastnicky rekord, keď sa do turnaja prihlásilo 215 hráčov. Vo finále A-čka sa stretli Milan Nagy a Oto Zmelík. Postup si vybojoval Milan Nagy, ktorý Ota Zmelíka porazil 3:0. Na 5-6 mieste skončil Gabriel Varaljay, ktorý prehral s Jurajom Vindišom 3:2 a Jaroslav Mareček, ktorý nestačil na Petra Klementyho a prehral s ním 3:0. Po prehre 3:2 s Jurajom Vindišom skončil na štvrtom mieste Peter Klementy. Oto Zmelík nevyužil ani druhú šancu prebojovať sa do finále. V zápase s Jurajom Vindišom prehral 3:2 a obsadil tretie miesto. Vo finále si titul Majstra Slovenska vybojoval Milan Nagy, ktorý porazil Juraja Vindiša 3:1.

Do turnaja žien sa prihlásilo 42 hráčok. Majstrovstvá Slovenska zastihli v dobrej forme Katarínu Nagyovú. V semifinále A-čka porazila Martinu Sulovskú 2:1. V dolnej časti pavúka si finále A-čka zabezpečila Ľubica Kolandrová, ktorá porazila Stanislavu Gorylovú 2:1. Vo finále A-čka porazila Katarína Nagyová Ľubicu Kolandrovú 3:1. Na 5-6 mieste skončila Mária Giertlová, ktorá prehrala zo Stanislavou Gorylovou 2:0 a Kamila Koperdanová, ktorá prehrala s Martinou Sulovskou 2:1. V zápase o tretie miesto si lepšie počínala Martina Sulovská, ktorá porazila Stanislavu Gorylovu 2:1. Vo finále B-čka prehrala Ľubica Kolandrová s Martinou Sulovskou a na turnaji obsadila tretie miesto. Titul Majsterky Slovenska si vo finále vybojovala Katarína Nagyová, ktorá porazila Martinu Sulovskú 3:1.

Do turnaja juniorov sa prihlásilo 20 hráčov. Vo finále A-čka sa stretli Denis Fábry a Damián Poľak. Finále si vybojoval Damián Poľak, ktorý porazil Denisa 2:0. Tretie miesto tesne ušlo Zdenkovi Pampúrikovi, ktorý prehral v A-čku s Damianom Poľakom a v B-čku mu vrátil prehru Adam Grác, ktorý prehral zo Zdenkom hneď úvodný zápas a musel sa predierať celým B-čkom. Zdenko Pampúrik obsadil na turnaji štvrté miesto. Vo finále B-čka porazil Adam Grác Denisa Fábryho 2:1. Titul majstra Slovenska si vybojoval Damián Poľak, ktorý porazil Adama Gráca 2:1

V nedeľu bol na programe turnaj dvojíc do ktorého sa prihlásilo 39 dvojíc. Vo finále A-čka sa stretli dvojice Nagy- Varaljay a Ševcov- Mika. Postup do finále si vybojovala Košická dvojica Nagy Varlajay. Štvrté miesto na turnaji obsadila dvojica Dudáš Zmelík, ktorá nestačila na dvojicu Klementy Pfeifer. Finále si vybojovali Ševcov Mika, ktorý porazili dvojicu Klementy Pfeifer 2:1 a odsunuli ich na tretie miesto. Vo finále si Ševcov –Mika vynútili opakované finále, keď porazili svojich súperov 2:1. Titul majstrov Slovenska si vybojovala dvojica Nagy Varaljay, ktorý vyhrali opakované finále 2:1.  

 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: