icona

Finálovy turnaj MSR Družstiev

23.5.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu boli na programe MSR družstiev. 1 Dart club Brezno A vyžrebovali z prvého koša ako posledného a tak im pripadla skupina D do ktorej prilosavali Fly dart Bardejov, Košický tím DC Vilagoš a Primátor Prešov. V prvom zápase si zmerali sily s Prešovským primátorom. Zápas sa niesol v jasnej réžii Brezna, keď v poslednej štvrtine prehral len Pavel Melicher. Brezno vyhralo tento zápas 15:1. Erik Poliak 4Z/4B Pavel Melicher 2Z/1B Daniel Oravec 4Z/4B Jaroslav Kostelný 2Z/2B Kristián Schwarzbacher 4Z4B.

V druhom zápase nastúpilo Brezno proti Fly dart Bardejov. Prvé tri štvrtiny vyhrali 3:1 a do poslednej išli z istotou víťazstva za stavu 9:3. Tú vyhrali 4:0 a celý zápas pomerom 13:3 Erik Poliak 2Z/1B Pavel Melicher 4Z/3B Daniel Oravec 4Z/4B Jaroslav Kostelný 4Z/4B Kristián Schwarzbacher 2Z/1B.

V poslednom zápase skupiny sa Brezňania stretli s DC Vilagoš. Prve tri štvrtiny Brezno vyhralo 4:0 a stav zápasu bol 12:0. V poslednej štvrtine stratil prvý zápas na turnaji Daniel Oravec a prehru pridal aj Kristián Schwarzbacher a súper skorigoval výsledok zápasu na 14:2 Erik Poliak 3Z/3B Pavel Melicher 4Z/4B Ivan Fiľo 4Z/4B Daniel Oravec 2Z/1B Jaroslav Kostelný 2Z/2B Kristián Schwarzbacher 1Z/0B.

V štvrťfinále narazilo Brezno na hráčov DC Žilina. Brezno vstúpilo do zápasu dobre naladené a ujalo sa vedenia 4:0. V druhej sa zrodila remíza 2:2. Najskôr dostal Ivan Fiľo Brezno do pohodlného náskoku 5:0. Za hostí na 5:1 znížil Stanislav Repáň.  5 bodové vedenie vrátil Breznu Pavel Melicher a zo Žilinských hráčov sa presadil Štefan Švec. V polovici zápasu vyhrávalo Brezno 6:2. Tretie štvrtinu Brezno začalo dvoma prehrami, keď sa po Matejovi Chládeckom presadil druhý krát Štefan Švec a znížil na 6:4. Náskok Breznu vrátili Melicher Poliak a do poslednej štvrtiny išlo Brezno s vedením 8:4. Na začiatku štvrtej štvrtiny vyhral Jaroslav Kostelný čím dosiahol 9 postupový bod  a posunul Brezno do semifinále.  Erik Poliak 3Z/2B Pavel Melicher 3Z/3B Jaroslav Kostelný 4Z/2B Ivan Fiľo 3Z/2B.

V semifinále narazilo Brezno na hráčov Garžol Bardejov. Vedenia 2:0 sa ujal Garžol, keď bodovali Martin Ševcov a František Mika. Remízu 2:2 Breznu zabezpečil Ivan Fiľo a Erik Poliak. Druhá štvrtina mala rovnaký priebeh za Garžol získali body Ševcov Mika a za Brezno tento krát vyrovnávali na 4:4 Melicher Kostelný. V tretej štvrtine sa opakovala situácia a Ševcov Mika dostali Garžol do vedenia 6:4 Remízovy stav zabezpečili Fiľo Poliak. V poslednej štvrtine poslal Martin Ševcov Garžol do vedenia 7:6 a Jozef Vavrek zvyšoval na 8:6 V posledných dvoch zápasoch zabezpečili remízu Jaroslav Kostelný, a po výhre Erika Poliaka, ktorý  porazil Františka Miku dospel zápas do predĺženia. V ňom ťahalo Brezno za kratší koniec. Dvojica Kostelný Melicher podľahla Ševcov Mika. A neuspela ani dvojica Poliak Fiľo,  ktorý podľahli dvojici Vavrek Dorin a Garžol Bardejov postúpil do finále po víťazstve 9:8pp Erik Poliak 4Z/3B Pavel Melicher 4Z/1B Jaroslav Kostelný 4Z/2B Ivan Fiľo 4Z/2B.

Brezno sa v zápase o tretie miesto stretlo s hráčmi Toi Toi dixi Bratislava. Do zápasu vstúpili lepšie hráči Toi Toi dixi Bratislava, keď za Brezno bodoval len Erik Poliak a po prvej štvrtine bol stav 3:1 pre Bratislavu. Druhú štvrtinu Brezno vyhralo 3:1, keď prehral len Erik Poliak s Otom Zmelíkom. V tretej štvrtine zabezpečili vedenie 6:4 Bratislave Zmelík Dudáš, ale na konci štvrtiny bola remíza o ktorú sa postarali Daniel Oravec Erik Poliak. V poslednej štvrtine boli zápasy vyrovnané všetky sa skončili 2:1 a body si družstvá rozdelili za Bratislavu bodovali Polach Zmelík a za Brezno Fiľo Poliak. V predĺžení porazila dvojica Zmelík Dudáš dvojicu Fiľo Oravec. Za Brezno vyrovnávali Kostelný Poliak ktorý porazili dvojicu Polach Strieš. O všetkom rozhodli víťazné dvojice medzi dvojicami Zmelík Dudáš a Poliak Kostelný. Breznianská dvojica mala po celý leg prevahu a zápas dotiahla do víťazného konca. Brezno tak po víťazstve 9:8pp obsadilo na MSR v družstvách tretie miesto Erik Poliak 4Z/3B Jaroslav Kostelný 4Z/1B Ivan Fiľo 4Z/2B Daniel Oravec 3Z/2B Pavel Melicher 1Z/0B