icona

Topka Nováky

 
23.5.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Cez víkend sa konala posledná topka tejto sezóny. Program začal v piatok turnajom v crickete do ktorého sa prihlásilo 47 hráčov. Víťazom turnaja sa stal Oto
Zmelík , ktorý na turnaji stratil len jeden leg vo finále A-čka s Dušanom Ďurišom. Dušan Ďuriš nakoniec obsadil tretie miesto, keď nevyužil druhú šancu zahrať si finále a prehral s Jurajom Výbohom. Juraja poslal do B-čka Oto Zmelík, ktorý bol nad Jurajove sily aj vo finále a prehral s ním 2:0. Pred stupňami víťazov na štvrtom miesto skončil Peter Jakubis. Pozíciu 5-6 si rozdelili Peter Kazík a Tomáš Adam.

V sobotu pred hlavným turnajom sa odohrali záverečné zápasy premier ligy. Prvú semifinálovú dvojicu vytvorili Gabriel Varaljay  a Pavel Melicher. Semifinále začal lepšie Gabriel Varalajay, ktorý využil zaváhanie Pavla Melichera a hneď v prvom legu si pripísal brejk. Ďalších 6 legov si hráči držali podanie do stavu 4:3. V nasledujúcom legu Gabriel Varaljay znova brejkol Pavla Melichera a zápas zlomil vo svoj prospech. Pavlovi Melicherovi nedovolil do konca zápasu uhrať ani jeden leg. Po víťazstve 10:3 do finále postúpil Gabriel Varaljay.  V druhom semifinále sa stretli Milan Nagy a Milan Dudáš.  V tomto zápase mal od začiaku navrh Milan Nagy, ktorý začal zápas brejkom a ujal sa vedenia 1:0  za stavu 2:1 vyhral 3 legy po sebe a ujal sa vedenia 5:1. Ďalších 5 legov bolo vyrovnaných a hráči si držali podanie do stavu 7:4. Tu prišiel ďalší zlomový bod a Milan Nagy odskočil svojmu súperovi na 8:4. Do konca si obidvaja hráči pripísali po dva legy a po víťazstve 10:6 postúpil do Košického finále Milan Nagy. V zápase o tretie miesto si chuť napravil Pavel Melicher, ktorý vyhral prvých 6 legov. Svojmu súperovi Milanovi Dudášovi dovolil uhrať len dva legy a celý zápas o tretie miesto vyhral 10:2. Pavel Melicher mal priemer na kolo 71,02 a Milan Dudáš 64,63. Finále prinieslo zaujímavé derby, v ktorom si hráči nič nedarovali a naťahovali sa o každý leg. Gabriel Varalajay sa ujal vedenia 1:0 a následne aj 2:1 potom prišiel prvý zlom v zápase keď 2 legy po sebe vyhral Milan Nagy a otočil na 2:3. Do stavu 4:4 si hráči striedali víťazstva v legoch. Za vyrovnaného stavu sa Milan Nagy nadýchol k rozhodujúcemu trháku a vyhral 5 legov v rade čím upravil stav zápasu na 9:4. Toto vedenie už nepustil a celý zápas vyhral 11:7 s priemerom na kolo 82,16. O vyrovnanosti finále svedči priemer Gabriela Varaljaya, ktorý dosiahol 82,02 na kolo.

Do hlavného turnaja sa prihlásilo 97 hráčov. Na Pozícii 5-6 skončil Martin Ševcov a Milan Dudáš. Nepopulárne štvrté miesto sa ušlo Petrovi Klementymu, ktorý vyhrával s Františkom Mikom 2:0, ale zápas nedotiahol do víťazného konca a prehral s ním 3:2. To však stačilo, aby predbehol lídra priebežného poradia Gabriela Varaljaya a ovládol sezónu 2016/2017. Tretie miesto obsadil Pavel Melicher, ktorý vo finále A-čka prehral s Otom Zmelíkom 3:1. Vo finále B-čka nestačil na Františka Miku, keď mal víťazstvo za stavu 2:1 na dosah. Po víťazstve 3:2 postúpil do finále František Mika. Podobne ako v piatok aj v sobotu patrilo finále Otovi Zmelíkovi, ktorý porazil svojho súpera 3:0.

Do turnaja žien sa prihlásilo 16 hráčok. Vo finále A-čka sa stretli Martina Sulovská a Katarína Nagyová. Postup do finále si vybojovala Martina Sulovská, ktorá porazila Katarínu Nagyovu 2:0. Vo finále B-čka porazila Katarína Nagyová Máriu Giertlovú, ktorá na turnaji obsadila tretie miesto. Katarína Nagyová mala možnosť zabojovať o celkové druhé miesto v sezóne. Vo finále potrebovala poraziť už istú víťazku sezóny Martinu Sulovskú. Vo finále stratila Martina prvé legy na turnaji a Katarína Nagyová si víťazstvom 2:1 vynútila opakované finále. V ňom si víťazstvo ustrážila Martina Sulovská, ktorá sa stala víťazkou poslednej topky.

Do turnaja juniorov sa prihlásilo 7 hráčov. Víťazstvo si vybojoval Erik Pažin, ktorý v opakovanom finále porazil domáceho Denisa Fábryho 2:0. Tretie miesto obsadil ďalší hráč Novák Mário Belluš.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: