icona

Leto cup

 
26.6.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Sobota patrila v Dart clube záverečnému trunaju tejto sezóny. Turnaj v elektronických šípkach sa teší veľkej obľube a aj tento rok sa do hlavného turnaja prezentovalo 65 hráčov. Na pozícii 5-6 skončili Milan Nagy, ktorý nestačil na Erika Poliaka a prehral s ním 3:2. Spoločne si piate miesto z turnaja odniesol Miroslav Marvec, ktorý prehral v prvom zápase s Michalom Sedlákom a V B-čku ho znova zastavil Michal Sedlák, ktorý vyhral 3:2. Pre Michala bolo z toho nakoniec štvrté miesto, keď v nasledujúcom zápase nestačil na Erika Poliaka a prehral s ním 3:0. O finále bojoval Erik Poliak s Rasťom Pfeiferom, s ktorým prehral v A-strane pavúka. Rasťovu cestu A-čkom zastavil až vo finale A-čka Peter Klementy, ktorý zápas vyhral pomerom 3:2. Vo finale B-čka vrátil Erik Poliak prehru Rasťovi Pfeiferovi a po víťazstve 3:0 mohol vyzvať vo finale Petra Klementyho. Finále prinieslo vyrovný zápas. Obidvaja hráči si držali výhodu začínajúceho a zápas sa rozhodoval v piatom legu, kedy Erik Poliak prelomil Petrovi Klementymu podanie a po víťazstve 3:2 si vynútil opakované finale. Aj v opakovanom finale rozhodoval piaty leg, ktorý si znova pripísal na svoje konto Erik Poliak a nedovolil Petrovi Kelmentymu odniesť si víťazstvo tretí krát v poradí.

 

Do turnaja žien sa prihlásilo 12 hráčok. Vo finale A-čka sa stretli v Breznianskom derby Lucia Jankovská a Mária Giertlová. Postup do finále si vybojovala Lucia Jankovská, ktorá si s Máriou Giertlovou poradila 2:1. V B-čku ťahala šňúru víťazných zápasov Martina Platková. Stopku jej vystavila až vo finale B.-čka Mária Giertlová. Pre Martinu Platkovú to znamenalo konečné tretie miesto. Vo finale porazila Lucia Jankovská Máriu Giertlovú 2:0 a stala sa víťazkou turnaja.

 

Turnaj dvojíc ovládli hráči z Košíc Varaljay-Nagy, ktorý si vo finale poradili s dvojicou Kostelný-Melicher. Kostelný Melicher prehrali v prvom zápase práve zo svojími finálovými súpermi a do finale museli prejsť celým B-čkom. Vo finale vrátili prehru dvojici Varaljay- Nagy, ale v opakovanom finále boli hráči power dart košice lepší a zápas ukončili vo veľkom štýle, keď zavreli v štvrtom kole. Na treťom mieste skončil podobne ako minulý rok Michal Baník, ktorý tento rok hral s Ondrejom Hajdúchom.

 

Do turnaja v stolnom futbale sa prihlásilo 5 dvojíc. Skupinou prešli bez prehry Baník Hajdúch. Na druhom mieste skončili Jankovský – Porhajáš. Tretie miesto v skupine obsadili Ambrós – Turňová. Posledné postupové miesto si vybojovala dvojica Mečlová – Giertlová. V semifinále prišla prvá prehra dvojice Baník Hajduch v najnevhodnejšom čase a postup do finale si vybojovala dvojica Mečlová Giertlová. V druhom semifinále sa zrodil rovnaký výsledok ako v skupine. Dvojica Jankovský-Porhajáš porazili dvojicu Ambrós-Turňová 2:0. V zápase o tretie miesto boli úspešnejší Baník Hajduch, ktorý porazili svojich súperov 2:1. Vo finale si víťazstvo vybojovala dvojica Mečlová Giertlová, ktoré porazili dvojicu Jankovský-Porhajáš 2:0 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: