icona

Kvalifikácia družstiev steely

4.12.2018 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu začala kvalifikácia družstiev na Majstrovstvá slovenska v steelových šípkach. 1. DC Brezno vyžrebovali do skupiny A spolu s Garžol Bardejov, DC Partizánske, Dart Club Nitra a Borka team Nové Zámky. Na svoj prvý zápas nastúpili proti favoritovi skupiny Garžol Bardejov v zložení Erik Poliak, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo a Martin Škantár. Prvá a druhá štvrtina skončila v prospech Brezna, keď za Bardejov bodoval, len Jozef Vavrek a Brezno vyhrávalo 6:2. V polovici zápasu prišli na rad dvojice. Obidve Breznianske dvojice Poliak-Kostelný a Fiľo-Škantár svoje zápasy vyhrali a zvýšili náskok na 8:2. Tretie štvrtina skončila remízou 2:2, keď sa k dobre hrajúcemu Jozefovi Vavrekovi pridal František Mika. Brezno si tak už pred poslednou štvrtinou zabezpečilo nedobehnuteľný náskok 10:4 a dôležité víťazstvo. Posledná štvrtina priniesla remízu 2:2 a konečný stav 12:6 pre Brezno. Body Brezna Erik Poliak 4Z/4B Jarslav Kostelný 4Z/2B, Ivan Fiľo 4Z/2B, Martin Škantár 4Z/2B.

V druhom zápase v skupine sa Brezno stretlo s hráčmi DC Partizánske. Brezno nastúpilo v zostave Erik Poliak, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo a Pavel Melicher. Zápas začal lepšie pre DC Pratizánske, ktorého hráči vyhrali prvé dva zápasy, ale po prvej štvrtine bol stav vyrovnaný 2:2. Druhú štvrtinu vyhralo Brezno 4:0 a do dvojíc sa išlo za stavu 6:2 pre Brezno. Breznianské dvojice svoje zápasy  zvládli a ujali sa vedenia 8:2. Tretiu štvrtinu vyhralo Brezno 3:1 a zabezpečilo si ďalšie víťazstvo v skupine. Do poslednej štvrtiny vystriedal Martin Škantár Jaroslava Kostelného. Poslednú štvrtinu vyhralo Brezno 3:1  a celý zápas pomerom 14:4. Body Brezna Erik Poliak 4Z/2B Jarslav Kostelný 3Z/2B, Ivan Fiľo 4Z/4B, Pavel Melicher 4Z/4B, Martin Škantár 1Z/0B.

V treťom zápase čakali na Brezňanov hráči Nitry a Brezno sa vrátilo k zostave z prvého zápasu Erik Poliak, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo a Martin Škantár. Brezno zachytilo úvod zápasu a po prvej štvrtine vyhrávalo 4:0. Druhá štvrtina skončila remízou 2:2 a Brezno išlo do dvojíc tak ako v predchádzajúcich zápasoch  za stavu 6:2. Dvojice Breznu znova vyšli a stav bol 8:2. Tretiu štvrtinu vyhralo Brezno 4:0 a stav zápasu bol 12:2. Nitra si pripísala na svoje konto už len jeden bod v samom závere zápasu čím upravila stav stretnutia na 15:3 pre Brezno. Body Brezna Erik Poliak 4Z/4B Jarslav Kostelný 4Z/3B, Ivan Fiľo 4Z/4B, Martin Škantár 4Z/2B.

V poslednom zápase prvého hracieho dňa nastúpilo Brezno proti hráčom Borka team Nové Zámky v zložení Erik Poliak, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo a Pavel Melicher. Brezno bolo celý zápas koncentrované a svojmu súperovi nedovolili bodovať ani v jednom zápase a Borku porazili 18:0. Body Brezna Erik Poliak 4Z/4B Jarslav Kostelný 4Z/4B, Ivan Fiľo 4Z/4B, Pavel Melicher 4Z/4B