icona

22 Majstrovstvá Slovenska

 
17.4.2019 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Cez víkend napísali svoju kapitolu 22 Majstrovstvá Slovenska v elektronických šípkach. Mladou disciplínou na MSR sú turnaje do 23 rokov a nad 45 rokov. V turnaji do 23 rokov putuje titul do Dolného Kubína vďaka Marekovi Bačovi. Druhé miesto obsadil Erik Pažin a stupeň víťazov doplnil Martin Ziman. Najlepším Breznianským hráčom bol Filip Kobela, ktorý sa spomedzi 41 chlapcov umiestnil na siedmom mieste. V kategórii dievčat prinieslo finále Košické derby medzi Monikou Houžvičkovou a Petrou Kotíkovou. Majsterkou slovesnka sa stala Monika Houžvičková. Tretie miesto obsadila Lívia Bartošová.  V turnaji nad 45 rokov ukázali, že rozhodne nepatria do starého železa Jozef Lipiansky a Ivan Fiľo, ktorý si zahrali finále A-čka. Nad ich sily bol len Ľuboš Pivarč, ktorý odsunul Ivana Fiľa na druhé a Jozefa Lipianského na tretie miesto. Do turnaja v crickete sa prihlásilo 169 hráčov. Víťazom turnaja sa stal Milan Nagy, ktorý vo finále porazil Ota Zmelíka. Tretie miesto obsadil František Mika. Najlepším Brezňanom bol Erik Poliak, ktorý obsadil siedme miesto. Samostatnú disciplínu v crickete mali ženy. Majsterkou Slovenska sa stala Martina Sulovská, ktorá porazila vo finále hráčku 1 DC Brezno Lucku Jankovskú. Tretie miesto si vybojovala Katarína Nagyová.

Sobota patrila hlavným disciplínam a účastnícky rekord sa znova posunul. Do turnaja sa prihlásilo 275 hráčov. Majstrom Slovenska sa stal Ľuboš Pivarč, ktorý vo finále porazil Ota Zmelíka. Na treťom mieste sa umiestnil Michal Kopún. Zemiaková medaila sa ušla Petrovi Klementymu, ktorý skončil na štvrtom mieste. 5-6 miesto si vybojovali Jozef Kvasnička a Jozef Sekereš. Najlepšie umiestnenie z háčov 1 DC Brezno si pripísal Pavel Melicher, ktorý skončil na pozícii 13-16. O miesto horšie v pavúku sa umiestnil Jaroslav Kostelný na pozícii 17-24. V turnaji žien sa Majsterkou Slovesnka stala Dominika Kopkášová, ktorá na turnaji prehrala len s Breznianskou hráčkou Ivetou Mózerovou, ale bezchybnou hrou v B-čku si vybojovala titul. Druhé miesto obsadila Ľubica Kolandrová. Tretie miesto na stupni víťazov patrilo Martine Čerňanskej. Štvrté miesto obsadila Lucka Jankovská. 5-6 miesto obsadili Martina Sulovská a Dominika Pupalová. V turnaji juniorov si titul vybojoval Milan Dolinský. Druhé miesto obsadil Erik Šulka, Tretie miesto skončilo v rukách Romana Pavloviča.

V nedeľu bol na programe turnaj dvojíc. Titul si vybojovali Milan Nagy s Gabrielom Varaljayom. Vo finále porazili Brezniansku dvojicu Erik Poliak- Jaroslav Kostelný. Tretie miesto obsadili Peter Klementy-Rastislav Pfeifer

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: