icona

Posledný master sezóny korisťou Erika Poliaka

 
12.5.2019 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V sobotu sa v dart clube konal posledný master v sezóne. Do turnaja sa prihlásilo 38 hráčov. V hornej časti pavúka sa v semifinále A-čka stretli Marek Bača a Jaroslav Kostelný. V napínavom zápase vydrel víťazstvo 3:2 Marek Bača. Druhé semifinále A-strany pavúka obstarali Dušan Strieš a Ján Tuharský. Postup do finále A-čka si vybojoval Dušan Strieš, ktorý porazil Jána Tuharského 3:1. Vo finále A-čka si poradil Dušan Strieš rovnakým výsledkom aj s Marekom Bačom a po výhre 3:1 postúpil do finále. V B-čku sa na pozícii 5-6 stretli Erik Poliak a Jaroslav Kostelný. Tento zápas sa rozhodoval v piatom legu, ktorý zvládol lepšie Erik Poliak a porazil Jaroslava Kostelného 3:2. 5-6 miesto na turnaji patrilo aj Jánovi Tuharskému, ktorý nestačil na Martina Zimana a prehral s ním 3:1.  Štvrté miesto na turnaji obsadil Martin Ziman, ktorý prehral s Erikom Poliakom 3:0.  Vo finále B-čka si Erik Poliak poradil aj s Marekom Bačom a po víťazstve 3:0 ho odsunul na tretie miesto. Vo finále využil Erik Poliak že sa mohol v B-čku rozohrať a Dušana Strieža porazil 3:0. Opakované finále prinieslo vyrovnaný priebeh a za stavu 2:2 boli obidvaja hráči na zatváraní. Pevnejšie nervy ukázal Erik Poliak a po výhre 3:2 sa stal víťazom turnaja.

Do turnaj žien sa prihlásilo 7 hráčok. Vo finále A-čka sa stretli Lucia Jankovská a Dominika Kopkášová. Postup do finále si vybojovala Dominika Kopkášová, ktorá porazila Luciu Jankovskú 2:0. Vo finále B-čka využila Lucia Jankovská druhý pokus prebojovať sa do finále. Jej súperkou bola Mária Giertlová, ktorú porazila 2:0. Vo finále vrátila Lucia Jankovská Dominike Kopkášovej prehru z A-čka, keď ju porazila 2:0 a vynútila si opakované finále. V opakovanom finále ukázala Dominika Kopkášova, že nemerala cestu z Košíc zbytočne, keď Luciu Jankovskú porazila 2:0 a stala sa viťazkou turnaja.

V turnaji juniorov si víťazstvo vybojoval Patrik Giertl. Jedinú prehru na turnaji zaznamenal Dominik Ťažký, ktorý nestačil len na víťaza turnaja Patrika Giertla a obsadil druhé miesto. Tetie miesto obsadila Michaela Jamnická, ktorá bola blízko k druhému miestu, ale v poslednom zápase prehrala s Dominikom Ťažkým 2:1 v priamom  súboji o druhé miesto. Nováčikovskú daň zaplatil Jakub Bútora, ktorý obsadil na  turnaji štvrté miesto.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: