icona

Master Stred 1 v klasických šípkach

 
18.9.2021 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

 V sobotu 18.9.2021 sa v priestoroch Dart Clubu v Brezne uskutočnil prvý Master tejto sezóny v klasických šípkach. Turnaja sa zúčastnilo 16 hráčov, ktorý boli rozdelení do štyroch skupín, kde pri systéme každý s každým bojovali na 3 víťazne legy o postup do štvrťfinále.

 

SKUPINA A:

 

V A skupine bol nasadeným hráčom Jaroslav Kostelný z Brezna. Skupinu doplnili takisto brezniansky hráč Michal Baník a ďalej Matej Jamnický z Banskej Bystrice a Štefan Agócs z Rimavskej Soboty. Skupinu ovládol po troch víťazstvách Jaroslav Kostelný pri skóre 9:2 a z druhého miesta postupoval Michal Baník keď si pri skóre 8:6 poradil okrem Jaroslava Kostelného so všetkými súpermi v skupine. Tretie miesto v skupine obsadil po jednom víťazstve Štefan Agócs a posledné takisto nepostupové miesto ostalo v rukách Mateja Jamnického.

 

SKUPINA B:

 

V skupine B figuroval ako nasadený hráč Pavel Melicher z Brezna. Skupinu doplnili Mikuláš Jamnický z Hodejova, Jozef Jamnický z Banskej Bystrice a Jozef Bravis z Rimavskej Soboty. Najlepšie si v skupine počínal a z prvého miesta do štvrťfinále postupoval Pavel Melicher, ktorý stratil jediný leg a pri skóre 9:1 a troch výhrach suverénne vyhral skupinu. Z druhého miesta pri skóre 7:6 po dvoch víťazstvach a jednej porážke práve s Pavlom Melicherom postupoval Mikuláš Jamnícký. Jedno víťazstvo zaznamenal Jozef Jamnický, ktorý obsadil nepostupovú tretiu priečku a na poslednom štvrtom mieste skončil bez bodu Jozef Bravis.

 

SKUPINA C:

 

V skupine C bol nasadeným hráčom Juraj Jakubove z Divína a skuipnu doplnili Karol Krnáč z Hriňovej, Peter Pocklan z Brezna a Jozef Astaloš z Rimavskej Soboty. Víťazom skupiny C sa stal po troch víťazstvách pri skóre 9:2 Karol Krnáč. Druhú postupovú priečku obsadil s dvomi bodmi pri skóre 8:4 Juraj Jakubove a takisto sa mohol tešiť na štvrťfinálý súboj. Tretie miesto obsadil s jedným víťazstvom Jozef Astaloš a posledné štvrté miesto obsadil Peter Pocklan.

 

SKUPINA D:

V skupine D bol nasadený Erik Poliak z Brezna. Žreb do tejto skupiny ďalej doplnil ďalšieho hráča z Brezna Kristiána Schwarzbachera, Štefana Hájeka z Rimavskej Soboty a Michaelu Jamnickú z Hodejova. Víťazom skupiny sa stal Štefan Hájek s tromi víťazstvami a skóre 9:3. Z druhého miesta postupoval s dvomi výhrali a skóre 8:3 Erik Poliak. Tretia nepostupová priečka sa s jedným víťazstvom ušla Kristiánovi Schwarzbacherovi a na chvoste skupiny bez víťazstva sa umiestnila Michaela Jamnická.

 

V prvom štvrťfinále si Erik Poliak poradil s Jaroslavom Kostelným 4:3. Druhé štvrťfinále obstarali Mikuláš Jamnický a Karol Krnáč, kde sa po víťazstve 4:0 tešil z víťazstva a postupu do semifinále Karol Krnáč. Ďalším semifinalistom sa stal Štefan Hájek, ktorý postúpil cez Michala Baníka a semifinálové kvarteto doplnil Pavel Melicher, ktorý si poradil s Jurajom Jakubove.

 

Prvý semifinálový zápas priniesol súboj hráčov z Brezna, keď proti sebe nasúpili Erik Poliak a Pavel Melicher. V peknom zápase sa z víťazstva v pomere 4:2 tešil Pavel Melicher. V druhom semifinálom zápase si následne Štefan Hájek poradil s Karolom Krnáčom po dráme 4:3. Štefan dokázal v tomto zápase otočiť výsledok vo svoj prospech , keď prehrával s Karolom Krnáčom už 1:3 ale nakoniec sa tešil z postupu do finále keď ukázal dokonalý obrat.

 

Vo finále sa tak stretli Štefan Hájek a Pavel Melicher. Zápas sa hral na 5 víťazných legov (Best of 9) a priniesol veľmi vyrovnaný priebeh a drámu až do konca. Nakoniec sa po výbornom výkone po víťazstve 5:4 tešil z víťazstva v turnaji Pavel Melicher z Brezna.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: