icona

Víkendové mestské ligy v stolnom futbale

30.10.2009 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)

V piatok o 17:00 hodine sa začala Grand Paradiso liga do 20 rokov v stolnom futbale, kde sa očakávalo či Miroslava Giertlová opäť vyhrá a potvrdí dominanciu v lige. V predposlednom zápase hrala Miroslava Giertlová proti Rolandovi Botkovi, ktorý sa po napínavom súboji mohol radovať z najtesnejšieho víťazstva 2:1 na legy, keď v rozhodujúcom legu rozhodla posledná možná loptička. Aby sa Mirka mohla radovať z víťazstva, musela sa spoliehať na víťazstvo Stana Kureka nad Rolandom. Ten nakoniec nedokázal poraziť výborne hrajúceho Rolanda a tak sa Roland Botka mohol tešiť z prvého triumfu v lige v tejto sezóne a tak pre Miroslavu Giertlovú ostalo len druhé miesto. Tretie miesto obsadil Stanislav Kurek.

O 19:00 hodine sa začala CBA mestská liga jednotlivcov v stolnom futbale. Turnaja sa opäť zúčastnil Boris Baník a tak sa očakávalo, či sa dokáže opäť presadiť a turnaj vyhrať. V celkovom finále sa stretol s Jánom Ambrosom, ktorý nedokázal odolať výbornej hre Borisa a po jasnom priebehu sa Boris radoval z druhého víťazstva v rade. Druhé miesto tak obsadil Ján Ambros a tretie miesto doplnila Mária Giertlová, ktorá si tak upevnila celkové prvenstvo v CBA mestskej lige.

V sobotu sa o 19:00 hodine hralo ďalšie kolo CBA mestskej ligy dvojíc v stolnom futbale, kde sme sa mohli dočkať tretieho víťazstva v rade Miroslavy Giertlovej. To sa mohla stať iba v prípade, že turnaj vyhrá. Spolu s Máriou Giertlovou sa dostala už do finále pravej strany pavúka, kde narazili na Borisa Baníka a Martina Šuleka. V tomto súboji boli úspešnejší Boris s Martinom a tak sa očakávalo, či slečny Giertlové budú bojovať o celkové prvenstvo. O postup do celkového finále bojovali proti Matejovi Šramkovi s Adamom Demianom. Matej ukázal, prečo bol víťazom mestskej ligy jednotlivcov v minulej sezóne a tento zápas dokázal spolu s Adamom vyhrať. V celkovom finále sa opäť presadil Matej s Adamom a po dramatickom zápase sa mohol radovať z prvého víťazstva v lige. Druhé miesto tak obsadili Boris Baník a Martin Šulek.