icona

II. Krajský pohár v stolnom futbale

 
13.12.2010 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

V sobotu sa odohralo v poradí 2.kolo Banskobystrického krajského pohára za účasti hráčov z Brezna, Zvolena,  Krupiny a Handlovej. Celkovo sa do turnaja prihlásilo 8 dvojíc a 16 jednotlivcov, čo je na slovenské pomery pekný počet a to  sľubovalo mnoho kvalitných zápasov o popredné priečky a body do slovenského rebríčka.

   Turnaj sa začal dvojicami, keď  hráči mali najprv možnosť si zahrať  a roztrénovať sa v dvoch skupinách, z ktorých boli následne nasadení do pavúka. V skupinách sa najviac darilo dvojiciam Číž, Ciesar a Holík, Šulek a tak dali najavo, že môžu zamiešať karty aj v celkovom poradí. Hneď v prvom kole poslala dievčenská dvojka Kolesárová, Giertlová nečakane jasným spôsobom  do B strany pavúka adeptov na víťazstvo Kóšu a Porhajaša, no tí sa prebojovali postupným zlepšovaním svojej hry a vyradením aj ich premožiteľov zo skupiny Číž, Ciesar  až do boja o finále. Vo finále pravej strany sa stretli ďalší ašpiranti na prvé miesto Holík, Šulek a Ambros, Botka.  Napriek  bolestiam ruky Jána Ambrosa, to bol zápas veľmi atraktívny pre diváka, no na brezniansko-zvolenskú dvojicu to nestačilo a keďže zranenie sa podpísalo aj pod výkon v ďalšom zápase, vo finále sa stretli Kóša, Porhajaš a Holík, Šulek. Očakával sa napínavý zápas, no opak bol pravdou a Holík so Šulekom aj napriek výhode opakovaného zápasu nedokázali zastaviť  súpera.A tak sa z pomerne jednoznačného víťazstva a víťazstva v turnaji zaslúžene radovali Kóša a Porhajaš.

To už bol rozbehnutý aj turnaj jednotlivcov, v ktorom nebola núdza o veľké prekvapenia. Ukázalo sa, že aj obrancovia vedia hrať kvalitný stolný futbal a vedia potrápiť favoritov. Za zmienku stojí určite pekná hra Mirky Giertlovej, ktorá nakoniec obsadila pekné  miesto. Postupne sa z turnaja porúčali tak Ján Ambros ako aj Jaro Holík a jediný, ktorý dokázal čeliť obrancom bol Henrich Kóša z Handlovej. Ten sa stretol v napínavom zápase pravej strany pavúka s Martinom Šulekom. Chladnejšiu hlavu mal v zápase Henrich a tak mohol už len čakať na svojho súpera do finále. V ľavej strane pavúka sa diali zaujímavé veci, keď najprv Ambros porazil Holíka, následne ho porazil Lukáš Porhajaš a toho v súboji o najhoršie tretie miesto dokázal skvelou hrou zdolať  Lukáš Jankovský zo Zvolena. O súboj do finále sa tak postarali Jankovský a Šulek, z ktorého víťazne vzišiel po dramatickom treťom legu Lukáš. Finále sa ale nieslo v znamení snakov Henricha Kóšu a po hladkom priebehu zápasu si na svoje konto pripísal double handlovský hráč, ktorý ukázal, prečo právom patrí k slovenskej špičke.

 

Článok napísal Lukáš Porhajaš

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: