icona

Christmas Cup 2011

 
3.1.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

Na Štedrý deň, ako je už v 1. DC Brezno dobrou a dlhoročnou tradíciou, sa znova odohral Vianočný turnaj v stolnom futbale. Ako zvyčajne, turnaju predchádzali rôzne vyjadrenia a určite nie jeden hráč/ka už pri štedrovečernom stole rozmýšľal, ako sa popasovať s tvrdou konkurenciou pri foosballovom stole Rosengart. Do turnaja sa prezentovalo na breznianske pomery veľmi solídnych 13 dvojíc, vrátane siedmych hráčov zo Zvolena.

Dvojice sa do turnaja nenasadzovali, ale voľne losovali, a aj vďaka tomu sa hneď v prvom kole stretli adepti na popredné priečky Ambrós/Marček a Číž/Baník Boris. Lepšie sa darilo prvým menovaným a Číža s Baňom poslali načerpať čerstvé sily pred náročnými bojmi v ľavej strane pavúka. Tam sa ale za nimi zanedlho pobrali aj Figo s Giovannim, ktorí napriek raketovému úvodu nakoniec nestačili na zvolenskú dvojicu Holík/Jankovský. To sa však prekvapenia ešte len začínali a hneď na to sa v béčku ocitli aj ďalší top favoriti turnaja Šulek/Baník Michal. Ich premožiteľmi boli prekvapujúco Demian/Hajdúch Ondrej. Po tomto už bolo všetkým jasné, že v b-strane pavúka nastane poriadna tlačenica, nakoľko v tejto chvíli sa tam okrem spomínaných dvojíc nachádzali aj 4 reprezentantky Slovenska, menovite Mečlová/Gierlová Mária a Kolesárová/Giertlová Miroslava.

Do finále pravej strany sa prebojovali už vyššie menovaný Holík/Jankovský, na ktorých nenašli recept ani inak ako za mladých čias hrajúce legendy breznianskeho foosballu Turňová/Hajdúch Matúš; a potichu, ale suverénne postupujúci Porhajáš/Faško, ktorí v zápase o „istú trofej“ porazili Demiana s Oňom Hajdúchom.

Na ľavej strane pavúka sa však zatiaľ diali veci. Nielenže obidve dámske reprezentačné dvojice skončili na pozícii 9-12, vianočná bomba vybuchla o kolo ďalej, keď sa s turnajom museli rozlúčiť dvaja top favoriti. Šulovi s Bubum vystavili stopku už dobre rozbehnutí  Čížo/Baňa a Figa s Giovannim odstrelili z turnaja veľmi dobre hrajúci Koštiaľ/Ciesar. Títo dvaja páni sa nenechali rušiť ani o zápas ďalej, a vypoklonkovali z pavúka poslednú dámu vo vianočnom turnaji Terku Turňovú, v dvojici spolu s Hajdúchom starším.

Týmto prekvapujúcim dianím sa však vôbec nenechali rozptyľovať páni s ľadovými nervami Lukáš Pohrajaš a Peter Faško, hrali si stále svoju hru a elitnej zvolenskej dvojici Holco/Luky vysvetlili, že ak sa s nimi budú chcieť ešte raz stretnúť v celkovom finále, neostáva im iná možnosť, ako sa tam prebojovať cez malé finále v b strane pavúka. A v tomto zápase už na zvolenčanov čakali Tomáš Číž a Boris Baník, ktorí po úvodnom zaváhaní vyčistili takmer celú ľavú stranu a v zápase o lepšie ako štvrté miesto (a zároveň aj o istý podiel na dotácii turnaja J ) aj rovnakým spôsobom postupujúcich Martina Ciesara s Igorom Koštiaľom. Všetko má však svoj koniec a nádeje na breznianske celkové finále aj spanilá jazda béčkom Číža a Baňu sa skončila na peknom treťom mieste.

Do absolútneho finále teda postúpili Lukáš Jankovský a Jaroslav Holík. K finálovému stolu si priniesli aj motiváciu navyše, keď chceli prvý krát v histórii vianočných turnajov odniesť víťaznú trofej do Zvolena. To sa im po skvelom výkone aj podarilo, v opakovanom finále dva krát porazili Šišku s Fakom (Porhajáš/Faško) a stali sa víťazmi Christmas cupu, ročník 2010.

Celý turnaj aj štedrovečerná noc prebehli v sviatočnej, pohodovej, priateľskej a fair-play atmosfére a ostáva len dúfať, že takto isto sa stretneme na vianočnom turnaji aj o rok.

Pri príležitosti končiaceho sa roku 2010 by som chcel poďakovať všetkým, čo sa podieľajú na podpore foosballu a chode samotného 1. DC Brezno a na záver, ale v neposlednom rade samozrejme aj skvelej obsluhe v tomto podniku J

Všetkým foosbalistom, dartmanom a takisto aj štamgastom 1. DC Brezno želám PF 2011 J              

 

Výsledky:

1.      Holík/Jankovský

2.      Faško/Porhajáš

3.      Číž/Baník B.

4.      Ciesar/Koštiaľ

5.      Demian/Hajdúch O.

6.      Turňová/Hajdúch M.

7.      Šulek/Baník M.

8.      Marček/Ambrós

9.      Souč/Jonáš

10.  Mečlová/Giertlová Majka

11.  Zemančik/Krágl

12.  Kolesárová/Giertlová Mirka

13.  Popovec/Raffay

 

   

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: