icona

Akton Fun Cup

 
24.1.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

V sobotu sa v priestoroch 1. DC Brezno uskutočnilo už tretie kolo zo série turnajov Akton fun cup. Účasť bola poznačená tým, že viacero hráčov uprednostnilo turnaj v Kováčovej, ktorý sa konal v tom istom termíne. Napriek tomu sa zišla kvalitná, aj keď nie príliš početná konkurencia.

Ako prvá disciplína sa hrali jednotlivci. V nej prekvapujúco už v druhom kole nestačil dovtedy vedúci muž celkového poradia Akton fun cupu Boris Baník na Mateja Šramka. Matejovi sa však v sobotu výnimočne darilo a v nasledujúcom zápase v boji o finále a-strany porazil v dramatickom zápase aj Petra Marčeka a pokojne mohol čakať na svojho súpera. Tým sa stal Ján Ambrós, ktorý sa do finále pravej strany prebojoval cez Lukáša Porhajáša. 

V tom čase sa b-strane s turnajom jednotlivcov musel rozlúčiť Boris Baník, čím si značne skomplikoval cestu za celkovým prvenstvom. V tejto časti pavúka sa ale naopak veľmi dobre darilo Majke Giertlovej, pričom kvalitnou hrou vyradila postupne takých hráčov ako sú Martin Ciesar a Lukáš Porhajáš. V dramatickom zápase o isté umiestnenie na pomyslenom stupni víťazov však tesne nestačila na Petra Marčeka a musela sa nakoniec uspokojiť so štvrtým miestom.

            To sa už bojovalo o celkové finále, pričom úspešnejší bol Matej Šramko, na ktorého efektívnu hru nestačil ani Ján Ambrós. Janovi sa dostať do finále nepodarilo ani na druhý pokus, keď ho vo finále b-strany pavúka zastavil rozbehnutý Peter Marček. Ten sa už v tej chvíli tešil na svojho finálového súpera, ktorému chcel vrátiť predchádzajúcu prehru. To sa mu v prvom zápase aj podarilo a na víťaza sme si museli počkať až do opakovaného finále. Tam však už Peter nenašiel dostatok síl na úplné zvrátenie priebehu a po napínavom súboji sa víťazom turnaja jednotlivcov stal nakoniec Matej Šramko.

            Druhá sobotňajšia disciplína bol 2-ball rollerball. Tu sa najprv odohrala kvalifikačná skupina a na základe jej výsledkom sa nasadzovalo do pavúka. V jeho pravej strane sa najviac darilo dvojiciam Ciesar/Giertlová Majka a Ambrós/Giertlová Mirka, ktorý sa stretli v súboji o celkové finále. Úspešnejší boli prvý menovaný a Jana s Mirkou vyprevadili do b-strany pavúka. Tu sa Ján Ambrós stretol priamo so svojím najväčším konkurentom v boji o celkové prvenstvo v sérii turnajov Akton fun cup Borisom Baníkom, ktorý hral 2-ball s Lukášom Porhajášom. Ján Ambrós znova raz ukázal, že na 2-ball je on expert a spolu s Mirkou postúpili do celkového finále. Tam v nastolenom tempe pokračovali a na dva krát porazili aj Martina Ciesara a Giertlovú Majku.

            Vzhľadom na neúčasti viacerých hráčov a tiež výsledky, ktoré celkovú tabuľku dostatočne zdramatizovali sa už teraz môžeme tešiť na napínavé záverečné kolá, ktoré rozhodnú o konečnom poradí Akton fun cupu.  

            

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: