icona

II. Slovenský pohár v stolnom futbale

 
1.2.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

 Uplynulý víkend sa v 1. DC Brezno uskutočnil II. Slovenský pohár hraný na stoloch Rosengart. Turnaja sa ako tradične zúčastnila nielen Slovenská špička, ale kvalitná medzinárodná konkurencia.  V piatkovom zahrievacom turnaji losovaných dvojíc sa najlepšie darilo breznianskej hráčke Márii Giertlovej, ktorá hrala spolu s elitným maďarským hráčom Davidom Detrem. Na tretom mieste sa umiestnil mladý talentovaný brezňan Roland Botka, ktorý si vylosoval Mareka Vovčíka.

V sobotnom turnaji otvorených dvojíc sa o veľké prekvapenie postarali dve breznianske foosballistky Renata Mečlová a Miroslava Giertlová, keď v a-strane pavúka porazili top favoritov celého turnaja Detreho s Tálaiom. Dievčata nakoniec skončili na veľmi slušnom 7-8 mieste, rovnako ako ďalší brezňan Martin Šulek , ktorý hral spolu s Jaroslavom Holíkom. Z hráčov Dart clubu sa v tejto disciplíne najlepšie umiestnili Ján Ambrós a Boris Baník, pre ktorých bola konečná stanica 5-6 miesto. Zvíťazila maďarská dvojica Pospischek/Jedlicska.

Zo sobotného programu stojí za zmienku ešte prvé miesto Renči Mečlovej v ženských jednotlivcoch, ktorá sa v piatok šetrila na turnaj a v sobotu podávala naozaj kvalitné výkony. V spomínanej disciplíne sa darilo aj Majke Giertlovej, ktorá skončila tretia.

Turnaj juniorských jednotlivcov sa stal korisťou Denisa Ličeka, tretí sa umiestnil brezniansky junior Ján Králik. Zostáva dúfať, že to bude pre tohto mladého juniora dostatočná motivácia a foosballu sa bude venovať ešte viac ako doteraz. V sobotu sa hrali ešte tzv. amatérske dvojice (turnaj, kde nemôže hrať top 50 hráčov Slovenského rebríčka) V tomto turnaji reprezentanti 1. DC Brezno obsadili kompletný stupeň víťazov a najúspešnejší boli Martin Šulek a Boris Baník, ktorí vo finále porazili Marčeka so Šramkom, tretie miesto bolo konečnou stanicou pre Ciesara s Koštiaľom.   

V nedeľu sa víťazom turnaja jednotlivcov stal Tomáš Klobušník z Košíc. Breznianskych hráčom sa v tejto disciplíne príliš nedarilo. Darilo sa však našim hráčkam Mirke Giertlovej a Mirke Kolesárovej v ženských dvojiciach, kde sa umiestnili na prvom mieste. Do svojej bohatej zbierky z turnajov z celého sveta pridala ďalšiu trofej aj Renáta Mečlová, ktorá spolu s Barbarou Bilčákovou skončila tretia. Zahanbiť sa nedal ani Roland Botka, ktorý s Lukášom Bilým vyhral turnaj juniorských dvojíc.

V poslednej disciplíne, ktorou boli miešané dvojice, si vybojovala už svoje tretie umiestnenie na „stupni víťazov“ Majka Giertlová hrajúca spolu s Norbertom Pospischekom. Zvíťazila dvojica Detre/Jedlicska. 

Celkovo ako už tradične možno hodnotiť Slovenský pohár v Brezne pozitívne  a zostáva sa len tešiť, že sa na tomto turnaji stretneme aj o rok. 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: