icona

Strunková liga - 5. kolo

 
7.2.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

           V sobotu sa v 1. DC Brezno odohralo už piate kolo pravidelnej ligy hranej na „klasických strunkových stoloch“.  Do turnaja sa prezentovalo 8 dvojíc,  vrátane reprezentanta Slovenska Martina Jalakšu, ktorý hral spolu s Mirkou Kolesárovou a do Brezna docestoval až z Nitry. Na druhej strane však nepotešila slabá účasť staršej generácie hráčov,  ktorých zastupovali iba Ivan Zemko a Peter Faško starší. Ani im sa však v turnaji príliš nedarilo a nakoniec skončili na 7-8 mieste.

 

Sklamaním bolo aj 5-6 miesto pre Jána Ambrósa, hrajúceho spolu so šípkarskou hviezdou Martinom Škantárom, ten si však dokáže svoje miesto dobre zastať aj za futbalovým stolom. Na rovnakej pozícii skončili Lukáš Porhajáš a Peter Marček,  ktorým sa na „strukách“ darí o poznanie horšie ako na stole Rosengart. O jednu priečku vyššie sa umiestnili Adam Demian a Igor Koštiaľ, ktorí síce celý turnaj podávali kvalitné výkony, v zápase o stupeň víťazov však nestačili na Martina Šuleka a Michala Baníka.  Títo dvaja páni hrali v sobotu kvalitný stolný futbal a dokázali, že ich nedávna finálová účasť na veľkom „strunkovom“ turnaji v Kováčovej nebola rozhodne dielom náhody a na tomto type stola sa cítia ako doma. Hlavne Martin Šulek predvádzal progresívnu hru vysokej úrovne, keď z jeho bohatého repertoáru vytiahol aj také veci ako „vyhodenie si loptičky na panákov“ a „strely vzduchom ponad hraciu plochu“. Ani toto však v boji o finále nebolo dosť na skúsenú reprezentačnú dvojicu Giertlová Mirka + Giertlová Majka.

 

Dámy znova raz potvrdili, že hra na „strunkách“ je ich silná stránka a v celkovom finále sa opäť stretli s dvojicou Kolesárová Mirka a Jalakša Martin, s ktorou sobotu už raz prehrali vo finále a-strany pavúka. Dievčatá v prvom finálovom zápase dokázali zohratej dvojici Mirke a Martinovi prehru vrátiť, v opakovanom finále však už znova dominovala brezniansko-nitrianska miešaná dvojica Kolesárová-Jalakša a stala s víťazom 5. kola strunkovej ligy.          

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: