icona

Akton Fun Cup IV. kolo

 
14.2.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

 V Dart clube sa v sobotu konalo predposledné kolo Akton Fun Cupu a postavenie ľudí v celkovej tabuľke sľubovalo dramatické boje za foosballovým stolom Rosengart. Do turnaja sa prezentovalo 7 dvojíc a ako to už býva na takýchto turnajoch zvykom, nechýbali ani hráči z iných miest.

 Turnaj sa začal s miernym oneskorením disciplínou losované dvojice, pričom zloženie dvojíc a ich umiestnenie v pavúku dávali istotu zaujímavého turnaja. Už v prvom kole sa postavil jeden z dvoch adeptov na celkové prvenstvo v sérii turnajov Akton Ján Ambrós, ktorému bola vylosovaná Mirka Kolesárová, proti jeho hlavnému súperovi Borisovi Baníkovi, ktorému žreb pridelil Mateja Šramka, bojujúceho o celkové tretie miesto. Úspešnejší boli druhý menovaný. V prvom kole sa tiež stretol elitný nitriansky útočník Martin Jalakša, hrajúci spolu s reprezentačnou kapitánkou Renčou Mečlovou s dvojicou Peter Marček - Martin Šulek. Domáci chlapci boli úspešnejší a po tom ako porazili v ďalšom kole Adama Demiana s Petrom Faškom sa už mohli tešiť na súpera vo finále pravej strany. Tam sa nakoniec prepracovali Martin Ciesar a Mirka Giertlová, na ktorých nestačili dokonca ani spomínaný Baník – Šramko. V boji o isté miesto v celkovom finále však už zvíťazila zohratá dvojica Šulek -  Marček.

V ľavej strane pavúka sa zatiaľ odohrávali dramatické súboje, pričom s turnajom sa rozlúčili postupne Jalakša - Mečlová, Ambrós – Kolesárová a vo finále B aj Ciesar – Giertlová. Všetkých mali na svedomí kvalitne hrajúci Baník a Šramko, ktorý dokazovali, že to s útokom na popredné priečky v Akton Fun Cupe myslia vážne. V nastúpenom tempe pokračovali aj vo finále, kde dokázali vyhrať prvý zápas. V opakovanom finále však Martin Šulek a Peter Marček už nepripustili žiadne diskusie a stali sa víťazmi losovaných dvojíc.    

To už boli v plnom prúde aj penalty, kde sa do semifinále pravej strany prepracovali prvý štyria nasadený hráči. Z nich Peter Marček vyprevadil naľavo Jána Ambrósa a rovnako aj Boris Baník Mateja Šramka. V ich vzájomnom súboji bol úspešnejší Boris a zabezpečil si istotu druhého sobotného finále. To ale v ľavej strane pavúka už všetko čistila kvalitnou hrou Mirka Giertlová, ktorá postupne vystavila stopku takým hráčom ako Šulek, Ambrós a nakoniec na ňu nestačil ani ďalší čistič ľavej strany Lukáš Porhajáš. Zastavil ju až Peter Marček vo finále B-strany pavúka. V celkovom finále sa v súboji dvoch hráčov s jedovatým snakom nakoniec presadil Boris Baník, ktorý sa tým priblížil k celkovému prvenstvu v sérii turnajov Akton Fun Cup. Jeho súper z oboch finále Peter Marček sa zas dostal svojimi sobotnými výsledkami na celkové tretie miesto.  Nič však ešte nie je jasné a o všetkom sa rozhodne na poslednom kole Akton Fun Cupu, na ktorý touto cestou všetkých pozývame. 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: