icona

3. Slovenský pohár Rosengart

 
24.3.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

Počas minulého víkendu sa v Trnave konalo III. kolo Slovenského pohára vo foosballe na profesionálnych stoloch Rosengart. Turnaja sa znova zúčastnila veľmi kvalitná medzinárodná konkurencia, kvantitatívne to však znova bolo slabšie, ako to už v posledných mesiacoch na Slovenských pohároch býva bohužiaľ zvykom. Samozrejme chýbať nemohli ani brezniansky hráči. Ani tých však tento krát nevycestovalo do slovenského Ríma príliš veľa, hanbu breznianskemu foosballu však určite neurobili.

 

Turnaj sa začal ako zvyčajne piatok, zahrievacou disciplínou losované dvojice. Tu sa darilo vynikajúce aj breznianskym zástupcom, keď sa vo finále objavili Renáta Mečlová a Miroslava Kolesárová. O priečku za nimi skončil v Trnave študujúci Adam Demian, ktorý skoro domáce prostredie a dobrý žreb v podobe Mareka Vovčíka využil na konečné tretie miesto. Nik zo spomenutých pánov a dám však nestačil na maďarskú superstar Davida Detreho, ktorý za asistencie Michala Kresánka túto disciplínu vyhral.

 

V hlavne disciplíne otvorených dvojíc sa na veľmi solídnom 7-8 mieste umiestnil Ondrej Hajdúch a Igor Koštial. Najlepšie sa darilo dvojiciam Schnierer/Liček na tretej pozícii, maďarskej dvojici Detre/Tálai ako porazeným finalistom a najmä košickej dvojici Tomáš Klobušník a Juraj Čorba, ktorý v turnaji zvíťazili.

 

V ženských dvojiciach zvíťazila zohratá breznianska dvojica Giertlová Mirka a Kolesárová Mirka. Brezniansko-bratislavská hráčka Renča Mečlová, hrajúca spolu s Ivetou Rakovicsovou, sa tento krát musela uspokojiť až s tretím miestom. Táto foosbalová internacionálka si to však vynahradila v ženských jednotlivcoch, kde všetkým súperkám vytrela kocúra a zvíťazila. Na stupni víťazov jej robila spoločnosť druhá Mirka Kolesárová a tretia Mirka Giertlová.

 

V juniorských jednotlivcoch sa podľa očakávania stal víťazom supertalent z Bardejova Denis Liček. V doplnkovej disciplíne 2-ball rollerball ukázala víťazná dvojica Detre/Klobušník, že Maďari a Slováci vedia veľmi pekne spolupracovať keď chcú. Možno by nebolo na škodu, keby si od stolných futbalistov začali brať príklad aj politici... V tejto zaujímavej a zábavnej disciplíne hranej s dvoma loptami sa darilo aj Mirke Kolesárovej, ktorá s jej tradičným spoluhráčom Martinom Jalakšom ukoristila tretie miesto. A ako to už býva zvykom, Brezňania úradovali aj v tzv. amatérskych dvojiciach (turnaj, ktorý nemôže hrať najlepších 50 hráčov v Slovenskom rebríčku). Zvíťazili Igor Koštiaľ a Ondrej Hajdúch a vo finále na nich nestačil ani Adam Demian spolu s Bratislavčanom Andrejom Kovácsom.

 

V druhej hlavnej disciplíne otvorených jednotlivcov, hranej v nedeľu, sa najlepšie darilo Davidovi Detremu, druhý skončil Tomáš Klobušník a tretí Martin Jalakša. Česť Brezňanov zachraňoval kto iný ako naša jediná zástupkyňa v pavúku Renáta Mečlová, ktorej konečná stanica bolo navyše kvalitné 9te miesto.   

 

Toľko teda mierne opozdený report k predposlednému tohtoročnému Slovenskému poháru. Avšak program významných foosballových turnajov na Slovensku pokračuje už 15. apríla znova v Trnave, keď sa bude konať Slovak Open 2011 zaradený do vysoko prestížnej kategórie medzinárodných turnajov ITSF Master. Iba pripomínam, že body z tohto turnaja sa počítajú aj do svetového rebríčka Medzinárodnej stolno-futbalovej federácie (ITSF). 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: