icona

IV. Stredoslovenský krajský pohár

 
3.5.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

           V hokejovej atmosfére sa sobotu 30. apríla začal v 1. DC Brezno IV. Stredoslovenský krajský pohár vo foosballe. Kvantitatívne nižšia účasť bola poznamenaná tým, že viacero na západnom Slovensku žijúcich hráčov už radšej po sviatkoch do Brezna cestu nemeralo. Napriek tomu sa však zišla konkurencia kvalitná a priestory starého známeho Dartu privítali hráčov z Brezna, Zvolena, Krupiny a Handlovej.

V pavúku dvojíc sa začalo hneď zostra a v súboji o finále pravej strany sa stretli Marček/Gierlová Majka proti Kóša/Porhajáš. Na druhom Rosengarte boli súpermi Holíka a Jankovského  Jano Ambrós a Terka Turňová. V napínavých zápasoch prvé menované dvojice vyhrali. S tým sa však nechcel zmieriť Ján Ambrós, a za výdatnej asistencie jeho spoluhráčky ukončil púť turnajom najprv jednej z najlepších slovenských dámskych dvojíc Mirka Giertlová/Mirka Kolesárová a potom aj dosiaľ najúspešnejšej dvojici sezóny na Stredoslovenskom krajskom pohári Heňovi Kóšovi a Lukášovi Porhajášovi. V dramatickom finále a-strany pavúka čierne kone turnaja Marček/Giertlová vyprevadili naľavo ďalšiu  nebrezniansku dvojicu, avšak Holík s Jankovským sú nie rozhodne dvojica, čo svoju kožu predá lacno, čo ukázali hneď v nasledujúcom zápase, kde si poradili v Ambrósom a Terkou Turňovou. V kvalitnom, na opakovaný zápas hranom finále, nakoniec dokázali Zvolenčania Holík/Jankovský dva krát poraziť aj Majku Gietlovú a Petra Marčeka a stali sa víťazmi otvorených dvojíc.

V turnaji jednotlivcov sa od začiatku moc nedarilo Lukášovi Porhajašovi, ktorý v Stredoslovenskom pohári túto sezónu bojuje o najvyššie priečky. Najprv prehral v Marčekom, hneď na to ho z pavúka vyradil Jankovský. V semifinále pravej strany si poradil Ambrós s Holíkom a Kóša vrátil Marčekovi prehru z dvojíc. Obaja neúspešný hráči však v turnaji ešte skončiť nechceli, a v súboji o lepšie ako 5te miesto sa stretli so svojimi spoluhráčmi z dvojíc – Jankovským, respektíve Giertlovou. Útočníci boli úspešnejší a tak si Jaroslav Holík a Peter Marček zahrali proti sebe ďalší zápas, aj tento krát s úspešným koncom pre najlepšieho zvolenského hráča. Ani on však následne na to vo finále b-strany nestačil na Henricha Kóšu. Heňo veľmi chcel napraviť neúspešné vystúpenie v dvojiciach, robil čo sa dalo, dokonca po jednom jeho raketovom snaku vystrelená loptička rozlomila hráča, nič z toho však nestačilo v tomto zápase na Jána Ambrósa, ktorý nakoniec  celkové finále jednotlivcov dotiahol do víťazného konca.   

Napriek počiatočným obavám z účasti sa dá turnaj hodnotiť pozitívne. Odohral sa v pohodovej atmosfére a vzhľadom na výsledky, ktoré zamotali celkovou tabuľkou Stredoslovenského krajského pohára, sa už teraz môžeme tešiť na dramatické vyvrcholenie tejto série turnajov, ktoré sa uskutoční 18. júna kde inde ako v 1. DC Brezno...  Samozrejme netreba ani dodávať, že všetci hráči zo stredoslovenského regiónu sú na tomto turnaji vítaný!

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: