icona

1. Multitable foosballový turnaj

 
10.6.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

            Prvý krát na strednom Slovensku alebo warm-up pred                                              Letocupom

 

Sobotu, 4. júna 2011 sa vo vynovených priestoroch Dart Clubu konal historicky prvý Multitable turnaj v stolnom futbale na strednom Slovensku. Hráčom bolo k dispozícii Garlando, Rosengart a klasický „strunkáč“. V turnaji sa stretla nielen prakticky celá špička banskobystrického kraja, ale aj takmer kompletná Slovenská ženská foosballová reprezentácia, ktorú ešte doplnil tretí hráč tohtoročného rebríčka FUS Martin Jalakša. Dokopy sa do turnaja prezentovalo 12 dvojíc z Brezna, Zvolena, Krupiny, Handlovej a Nitry, len tak mimochodom o jednu viac, ako bolo v otvorených dvojiciach na Finále Slovenského pohára týždeň predtým v Bratislave.   

Losovanie a výsledky podľa papierových predpokladov zabezpečili, že už v druhom kole turnajového pavúka vznikli veľmi zaujímavé duely. Postupne tak Boris Baník s legendou breznianskeho foosballu Jozefom Ľalíkom nestačili na Zvolenčanov Holíka a Jankovského. Michal Baník s Matejom Šramkom porazili Ambrósa a Koštiaľa. Porhajáš s Majkou Giertlovou spravili prekvapujúco krátky proces s Jalakšom a Mirkou Kolesárovou. A nakoniec v dramatickom zápase Mečlová s Marčekom poslali do béčka Kóšu s Mirkou Giertlovou.

V boji o finále a-strany pavúka bol úspešnejší Šramko s Michalom Baníkom ako Holík s Jankovským, pričom obe dvojice mali vybratý ako domáci stôl Garlando. Zaujímavosťou je, že aj ďalšie dvojice bojujúce o finále pravej strany hrali na rovnakom stole, na Rosengarte však tento krát  Porhajáš s Giertlovou Majkou nestačili na kvalitne hrajúcu dvojicu Mečlová/Marček. 

Pred turnajom favorizovanej dvojici Kóša/Giertlová sa moc lepšie nedarilo ani v ľavej strane pavúka, kde ich zastavili Jalakša s Kolesárovou. Táto nitriansko-breznianska dvojica však v nasledujúcom zápase znova nestačila na ich premožiteľov z pravej strany pavúka, a tak Majka Giertlová a Lukáš Porhajáš mali znova možnosť zabojovať o pohár. Ich súper vznikol z dramatického boja medzi dvojicami Ambrós/Koštiaľ a Jankovský/Holík. Úspešnejší boli Zvolenčania a v nasledujúcom zápase porazili aj Majku s Lukášom.

To zatiaľ vo finále pravej strany pavúka v dramatickom zápase na v sobotu veľmi dobre hrajúcich Miša Baníka a Mateja Šramka nestačila ani kapitánka Slovenskej reprezentácie Renča Mečlová spolu so skúseným Petrom Marčekom. Táto miešaná dvojica nebola úspešnejšia ani v následnom súboji o lepšie ako tretie miesto vo finále ľavej strany pavúka, kde ich porazili na všetkých stoloch veľmi kvalitne hrajúci Zvolenčania Jaroslav Holík a Lukáš Jankovský. Tí svoju formu potvrdzovali aj v celkovom finále a nakoniec v dramatickom a kvalitnom zápase dokázali dva krát poraziť aj dovtedy suverénnych Michala Baníka a Mateja Šramka.

Turnaj, ktorý bol niektorými hráčmi považovaný aj za akési zahrievacie kolo pred pripravovaným Letocupom, sa odohral v dobrej atmosfére, k čomu prispievala nielen pohoda a dobrá nálada na zrekonštruovanej terase, ale aj skutočne vynikajúci guľáš pripravený pre všetkých hráčov. Celkovo sa tak dá historický prvý Multitable turnaj, až na účasť nižšiu ako boli očakávania, hodnotiť určite kladne. Na záver treba poďakovať Dart Clubu a osobitne Petrovi Pocklanovi za veľkú podporu pri organizovaní tejto akcie a do budúcna ostáva dúfať, že sme sa na turnaji podobného charakteru nestretli posledný krát.    

Po ukončení turnaja a vyhlásení výsledkov sa pomaličky rozbehla aj sľubovaná turnajová afterpárty, veľká časť hráčov sa však zúčastnila ešte aj posledného kola Mestskej strunkovej ligy. Tu bola tretia pozícia konečnou pre Jaroslava Holíka a Michala Baníka, vo finále neúspešný Ján Ambrós a Igor Koštiaľ sa museli uspokojiť s druhým miestom a v turnaji zvíťazili Adam Demian spolu s Róbertom Mullerom.  

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: