icona

Leto Cup - turnaje v stolnom futbale

 
14.6.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

            Tak ako je už dobrou tradíciou, ani na tohtoročnom Letocupe nemohla chýbať stolno-futbalová časť. Tento krát sa odohrali dokonca dva turnaje naraz, nakoľko sa súbežne hral turnaj dvojíc na stoloch Rosengart a aj na tradičných strunkách.

Turnaj na „strunkách“ mal početne lepšie obsadenie, keďže na tento stôl si trúfalo aj viacero šípkarov. Avšak aj na Rosengarte sa stretla síce nie príliš početná, ale zase kvalitná konkurencia. V prvom semifinále pravej strany tak brezniansko-handlovská dvojica Lukáš Porhajáš/Henrich Kóša porazili Bardejovčanov Ličeka s Kuchtom. V tom druhom  sa stretli dve brezniansko-zvolenské dvojice a úspešnejší bol Martin Šulek, ktorý pre Letocup pricestoval až z Plzne, s Jaroslavom Holíkom, ktorý vyhrali nad Petrom Marčekom a Lukášom Jankovským. Neúspešné tímy z týchto zápasov  sa nakoniec stretli v súboji o finále ľavej strany pavúka a úspešnejšia bola bardejovská dvojica. Tá v následnom zápase vyhrala aj v súboji s Holíkom a Šulekom a rovnaké ambície mali aj v celkovom  finále. Tam však boli proti Porhajáš s Kóšom, ktorý sa stali na Rosengartoch víťazmi Letocupu a bardejovský supertalent Denis Liček s Kuchtom sa musel uspokojiť aj s druhým miestom.

V stolno-futbalovom turnaji na strunkách sa od začiatku veľmi dobre darilo čerstvým inžinierom Ciesarovi s Porhajášom, ktorý postupne vyhrali nad takými dvojicami ako je Šulek/Demian alebo Holík/Jankovský. Až vo finále a-strany pavúka nestačili na brezniansko-nitrianske duo Mirka Kolesárová a Martin Jalakša. V ľavej strane pavúka sa odohral veľký boj o tretie a lepšie miesto a Holík s Jankovským porazili najprv inak kvalitne hrajúcu bratskú dvojicu Baník Boris/Baník Michal a následne vo finále-b aj Ciesara s Porhajášom. Chlapcom zo Zvolena to však nestačilo a v celkovom finále sa po dvojnásobnom víťazstve nad Jalakšom s Kolesárovou  mohli tešiť z víťazstva na Letocupe v turnaji v stolnom futbale na strunkách.

            Každý rok na Letocupe, okrem takých vecí ako je guľáš, tombola, pečené jahniatko a prasiatko nemôže chýbať ani vyhodnotenie výsledkov. V tej foosballovej časti sezóny boli medzi juniormi najúspešnejší  Marian Piliarkin pred Jánom Králikom a Jakubom Popperom. V mestskej lige v stolnom futbale sa na stoloch Rosengart najlepšie darilo Majke Giertlovej a až za ňou sa umiestnili Ján Ambros a Lukáš Porhajáš. V mestskej strunkovej lige to najlepšie padalo Igorovi Koštiaľovi, na ktorého okrem iných nestačil ani druhý Ján Ambros a tretia Majka Giertlová. V turnaji Akton Fun Cup zvíťazil Boris Baník pred Jánom Ambrosom a Petrom Marčekom.      

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: