icona

Foosballisti vicemajstri Slovenska!

 
15.8.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

                                

                                  Foosballisti vicemajstri Slovenska!

Štvrtok 11. augusta sa v Trnave konali Majstrovstvá Slovenska krajov ako súčasť Majstrovstiev Slovenska Rosengart 2011, zaradených do kalendára prestížnych medzinárodných turnajov ITSF Pro-tour. Majstrovstiev krajov sa zúčastnili tímy reprezentujúce Trnavu, Trenčín, Bratislavu, Prešov, Košice a samozrejme tradične nemohol chýbať ani výber Banskobystrického kraja. Ten reprezentovali Handlovčan Henrich Kóša, Zvolenčania Jaroslav Holík a Lukáš Jankovský a Brezňania Ján Ambros, Martin Šulek, Michal Baník, Mária Giertlová, Miroslava Giertlová, Miroslava Kolesárová a nehrajúci kapitán Peter Marček. Z minulej sezóny sme obhajovali tretie miesto a aj tento krát boli naše ambície minimálne rovnaké.

 

            Po tesných, viac menej rozohrávacích zápasoch v skupine, začalo ísť do tuhého v jednostranom KO pavúku, kde sme v štvrťfinále narazili na minuloročného semifinalistu z Trenčína. Tento mladý a perspektívny tím bol mnohými považovaný za čierneho koňa turnaja. Naši hráči však k zápasu pristúpili veľmi zodpovedne a už po 6 odohraných zápasoch a priebežnom stave 5:1 sme mohli začať rozmýšľať ako ďalej v semifinále. Tu sme sa stretli s veľmi kvalitným teamom Prešova, majúcim minimálne finálové ambície, s ktorým sme navyše v skupine prehrali tesne 5:4. V tomto zápase však  naši reprezentanti podali vynikajúce výkony a po prvých 5 zápasoch a stave 5:0 vybuchla obrovská eufória, keďže sme sa prvýkrát v histórii dostali do finále Majstrovstiev Slovenska krajov. To sa odohralo až v nočných hodinách a súperom nám bol mimoriadne skúsený a kvalitný tím Bratislavského kraja, na ktorého súpiske sa to len tak hemžilo súčasnými a bývalými reprezentantmi Slovenska.  Napriek kvalitnému a oduševnenému výkonu všetkých hráčov a tiež sľubnému vývoju zápasu sme na dobre hrajúceho súpera nestačili a prehrali sme najtesnejším možný výsledkom 5:4.

 

            Napriek tomu, že víťazstvo bolo naozaj blízko, je aj titul vicemajstrov Slovenska dosiaľ najväčším foosballovým tímovým úspechom 1. Dart Clubu Brezno. Navyše 1. Dart Club dokázal, že v „kompaktných športoch“ je absolútnou špičkou na Slovensku, keď sa tak jeho šípkari ako aj foosballisti v sezóne 2010/11 umiestnili na majstrovstvách Slovenska na druhom mieste. Všetkým hráčom reprezentujúcim Dart Club a Banskobystrický kraj patrí za predvedené výkony, tímový duch a prístup k zápasom absolutórium. Zostáva už len dúfať, že o rok sa znova stretneme v podobne silnej zostave a víťazstvo bude naše:)

 

            Turnajom krajov sa však Majstrovstvá Slovenska samozrejme nekončili a naši hráči sa dokázali presadiť aj v iných disciplínach. Už vo štvrtok v „amatérskych dvojiciach“ na kvalitnom tretom mieste skončili Mirka a Majka Giertlové. V turnaji jednotlivcov sa v nabitej medzinárodnej konkurenciu umiestnil na vynikajúcom piatom mieste Ján Ambros. Zvíťazil Maďarský hráč David Detre, na druhom mieste sa umiestnil momentálne asi najlepší Slovák Tomáš Klobušník a tretí skončil Rakúšan Kevin Hundstorfer (štvrtý v svetovom rebríčku). V turnaji dvojíc sa najlepšie darilo Čechom Kovaříkovi s Brabencom, ktorí vo finále porazili Rakúsko-Maďarskú dvojicu Hundstorfer/Jándi, na bronzový stupienok vystúpili reprezentanti Slovenska Vovčík/Horčiak. Vynikajúce výsledky hodné povšimnutia a rešpektu zaznamenala naša hráčka Mária Giertlová. V miešaných dvojiciach skončila spolu s Maďarom Balászom v tvrdej konkurencii na vynikajúcom druhom mieste. V turnaji ženských jednotlivcov nestačila iba na mnohonásobnú majsterku sveta Verenu Rohrer, pričom za sebou nechala celú plejádu špičkových Maďarských, Českých a Rakúskych foosballistiek. Rovnako v kvalitou nabitých ženských dvojiciach, spolu s Bratislavskou hráčkou Renátou Mečlovou, skončila do tretice na skvelom druhom mieste, keď jedine vo finále nestačili na maďarské reprezentantky Evu Albók a Noemi Takács (obe sú spoločne na prvom mieste svetového rebríčka ženských dvojíc).

           

         Celkovo nie je možné hodnotiť tohtoročné Majstrovstvá Slovenska z pohľadu breznianskych hráčov inak ako pozitívne a zostáva dúfať, že aj budúcnosť foosballu u nás bude podobne svetlá...  

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: