icona

1. Foosballový víkend v Dart Clube

 
4.10.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

Posledný septembrový deň začali prvým kolom Rosengart ligy jednotlivcov novú sezónu aj stolný futbalisti. Piatkového turnaja sa zúčastnilo vcelku solídnych 8 hráčov. Najlepšie sa darilo napriek úvahám o pauze v stolno-futbalovej kariére Jánovi Ambrosovi, ktorý dokázal svoje nesporné  kvality a turnaj bez prehry po dobrom výkone vyhral. Druhý skončil Peter Marček a stupeň víťazov doplnil Adam Demian. Na štvrtom mieste sa umiestnil Michal Baník.  

Rosengart liga jednotlivcov bola aj akýmsi zahrievacím kolom pred sobotňajším Stredoslovenským krajským pohárom a hráči si zároveň tento víkend mohli prvý krát vyskúšať nový formát stolno-futbalových turnajov v Darte, v ktorom sa budú turnaje hrávať formou „foosballových víkendov“, piatok a sobotu raz, maximálne dva krát do mesiaca.

V sobotu na obed prišli do Dart Clubu na Krajský pohár hráči nielen z Brezna, ale aj z Krupiny, Zvolena a vzhľadom na účasť Košičanky Katky Horváthovej-Klikovej, môžeme povedať, že sa turnaja zúčastnila takmer kompletná Slovenská ženská foosballová špička. Chýbala prakticky iba Renča Mečlová... V turnaji dvojíc sa stretli vo finále pravej strany pavúka najvyššie nasadené dvojice, pričom úspešnejší boli Zvolenčania Holík/Jankovský. Ambiciózna dvojica Porhajáš/Marček sa tak o účasť v celkovom finále musela popasovať vo finále b-strany pavúka. Tu však natrafili na veľmi dobre hrajúce Mirku a Majku Gietlovú, ktoré púť turnajom prvej nasadenej dvojice zastavili na bronzovej priečke. Ani dievčatá však vo finále nestačili na Jara Holíka a Lukáša Jankovského, ktorí sa zaslúžene stali víťazmi otvorených dvojíc.

V turnaji jednotlivcov naďalej predvádzal svoj progres Lukáš Jankovský, ktorý sa po voľnom žrebe a výhrach nad Adamom Demianom a Michalom Baníkom dopracoval až do finále a-strany pavúka. Tam však natrafil na rozbehnutého Petra Marčeka, ktorý predtým po voľne v prvom kole porazil Majku Giertlovú a Jara Holíka a takisto aj Lukáš sa musel pobrať do b-strany pavúka. Tam sa v boji o celkové finále stretol so svojim tradičným spoluhráčom Jaroslavom Holíkom, ktorý tesne predtým porazil dobre hrajúcu Katku Horváthovú, ktorá aj v druhej hlavnej disciplíne skončila na nepopulárnom štvrtom mieste.  Jaro bol aj v tomto zápase úspešnejší a už si brúsil zuby na finále a double. To sa mu nakoniec aj podarilo, keď v opakovanom finále porazil Petra Marčeka v tesnom zápase v rozhodujúcom legu 5:3. Jaroslav Holík sa stal tým pádom aj víťaz v súčte dvojíc a jednotlivcov v novovytvorenej kategórii „Najlepší  hráč“. Druhý sa celkovo umiestnil Lukáš Jankovský a tretí Peter Marček. 

Po dlhej dobe sme si na krajskom pohári zahrali aj fun-disciplínu, ktorou bol losovaný 2-ball. Tu sa do tretice najlepšie darilo Jarovi Holíkovi – tento krát v dvojici s Adamom Demianom. Vo finále porazili Majku Giertlovú a Katku Horváthovú a tretie miesto ukoristil Marián Bielik a Mirka Giertlová.   

Najbližšie sa bude v Dart Clube konať Rosengart liga jednotlivcov 2. kolo v piatok 14. októbra a prvé kolo Strunkovej ligy dvojíc v sobotu 15. októbra. Prezentácia do obidvoch turnajov sa začína o 20:00! Samozrejme všetci hráči ako aj štamgasti sú na tieto turnaje srdečne pozvaný!

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: