icona

Slovenian Coast Masters 2012

23.7.2012 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)

V Slovinskom Ankarane sa 13.-16.júla 2012 uskutočnil stolno-futbalový turnaj Slovenian Coast Master 2012 za medzinárodnej účasti hráčov z Maďarska, Talianska, Chorvátska, Rakúska, Česka i Slovenska, ktoré malo zastúpenie hráčmi 1.Dart Clubu Brezno a to Mirkou Giertlovou, Jánom Ambrosom a Lukášom Porhajašom, ktorých doplnila Renáta Mečlová. Turnaj sa konal v Adria Bowling centre, ktorý bol v areáli miestneho kempu čo ocenili všetci hráči, pretože k dispozícii bolo takmer 20 stolov Roberto Sport, klimatizované priestory i možnosť odbehnúť si a osviežiť sa v neďalekom mori. Na programe bolo mnoho amatérskych, fun a otvorených disciplín, v ktorých sa na radosť všetkých nestratili ani naši hráči. Piatkový program odštartoval amatérskymi dvojicami, do ktorých sa zapojili aj Ján a Lukáš. V početnom zastúpení domácich i zahraničných hráčov sa napokon dokázali prebojovať až do celkového finále, v ktorom na nich čakal ich premožiteľ z A strany pavúka rakúsko-bulharská dvojica Kroll-Marinova. Keďže sa disciplína dohrávala na druhý deň hneď ráno, začiatok finále bol trocha rozpačitý avšak brezniansky hráči sa každou loptičkou a streleným gólom zlepšovali a svoje ťaženie v opakovanom finále dotiahli do víťazného konca a mohli sa radovať z prvého miesta. V piatok sa Ján a Mirka zapojili aj do mixovaných dvojíc. V disciplíne, ktorá dala dohromady mnohé zvučné mená a kandidátov na víťazstvo, obsadili brezniansky hráči pekné 5.miesto. Z víťazstva sa radovala maďarská dvojica Takács-Kiss. Sobota sa začala dohrávaním zápasov z predošlých disciplín a následne sa rozbehla hlavná súťaž Open Doubles s 33 prihlásenými dvojicami, do ktorej Ján s Lukášom vstupovali so snahou odohrať aspoň niekoľko kvalitných zápasov. V silnej konkurencii nakoniec obsadili veľmi slušné a cenné 9. miesto. Víťazmi sa stala dobre známa maďarská dvojica Detre-Kiss. To sa už rozbehol aj turnaj amatérskych jednotlivcov, kde Jánovi šťastena nepriala a skončil na 13.mieste. O niečo lepšie si počínal Lukáš, ktorý to ,,ubačoval“ na solídne piate miesto. Prekvapením bolo druhé miesto bulharskej hráčky Marinovej, víťazstvo si odniesol kolega od našich západných susedov  Michal Stehlík. V disciplíne jednotlivci ženy, nabitej najzvučnejšími menami, sa peknou hrou prezentovala Mirka Giertlová, ktorá potrápila nejednu favoritku, avšak stačilo to na ,,iba“ 9.miesto. Príjemné prekvapila, nielen seba, rodáčka z Brezna Renáta Mečlová, ktorá to dotiahla až na stupeň víťazov, konkrétne na bronzový stupienok, keď sa pred ňu dostali len druhá Maďarka Takács a víťazka a nestarnúca legenda stolného futbalu Samantha Di Paolo z Talianska. Posledný deň turnaja boli na programe Open singles, kde však ani Lukáš ani Ján veľa vody nenamútili a skončili na 25. Resp. 17.mieste. Víťazom sa stal famózne hrajúci Maďar David Detre pred krajanom Kissom a rakúskym bombardérom Tekem. Poslednou disciplínou turnaja boli ženské dvojice, kde sa čakal dobrý výsledok od Renáty, tá však so slovinskou spoluhráčkou Marijanou Luketič obsadili nepopulárne 4.miesto. Víťazstvo si odniesla talianska dvojica Di Paolo- Bianchini. Na záver treba dodať, že turnaj bol po organizačnej stránke zvládnutý maximálne profesionálne. Zápasy sa hrali ako na bežiacom páse, vďaka trom monitorom každý hráč vedel kde, kedy a na akom stole má hrať, dokonca čo sme ešte nezažili, tak na obed bol vyhlásený hodinový launch break, ktorý každý hráč s radosťou využil. Vďaka patrí tak usporiadateľom turnaja, ako aj  1.DC Brezno, že nám umožnil zúčastniť sa takého skvelého turnaja, ktorý nám dal mnoho skúseností. A v neposlednej rade veľký dík šoférovi Jankovi Ambrosovi, ktorý na svojej Felícii dokázal takmer neskutočné a dopravil nás až domov v zdraví a pohode!!!