icona

Majstrovstvá Slovenska v stolnom futbale

 
1.7.2014 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

Od štvrtku 26.júna do nedele 29.júna sa uskutočnili v Bratislavskom Stret klube Majstrovstvá Slovenska v stolnom futbale, na ktorom sa ho zúčastnili aj hráči 1. Dart clubu Brezno.

Hneď prvý deň sa konali tradičné Majstrovstvá Slovenska družstiev, kde sa pod dlhom čase predstavilo všetkých 8 krajov zo Slovenska. Banskobystrický kraj, ktorý obhajoval tretie miesto z minuloročných Majstrovstiev Slovenska krajov, reprezentovali hráči 1. Dart clubu Brezno v zložení: Ján Ambros, Lukáš Porhajaš, Jaroslav Holík, Lukáš Jankovský, Michal Baník, Adam Demian, Renáta Mečlová, Mária Giertlová a Miroslava Giertlová.

Na začiatku sa hrali skupiny a naši hráči boli v skupine s Bratislavským, Trnavským a Žilinským krajom. Prvý zápas sme nastúpili proti Žilinskému kraju, ktorý sme vyhrali hladko 7:1. Druhý zápas sme nastúpili proti odhodlanej Trnave, kde sme opäť potvrdili úlohu favoritov a vyhrali tentoraz 6:2. Na posledný zápas proti Bratislave, ktorá skončila minulý rok druhá sme chceli prekvapiť a zvíťaziť, aby sme narazili vo vyraďovacej fáze na ľahšieho súpera. Nakoniec sa nám to nepodarilo a prehrali 3:5. V tabuľke sme obsadili druhé miesto a v prvom kole vyraďovacej fáze sme narazili na Trenčiansky kraj, ktorého hráči (hlavne ženy) patria medzi Slovenskú špičku. Po prvých štyroch jednotlivcoch bol stav 3:1 pre nás, keď svoj zápas vyhrali Ambros, Holík a Baník Michal. Jediný zápas v jednotlivcoch prehrala Mária Giertlová, ktorá nestačili momentálne na Slovenskú jednotku Ivetu Rakovicsovú. V druhej časti zápasu nám stačili už len dva body, ktoré nakoniec zariadili Jaroslav Holík s Michalom Baníkom a Lukáš Porhajaš s Lukásom Jankovským. Ján Ambros s Adamom Demianom a Mária a Miroslava Giertlové prehrali svoje zápasy po tesných prehrách.  V semifinále nás čakal silný Prešov, ktorí reprezentujú hráči z Bardejova. Vzhľadom na dlhodobo chýbajúce baby sme už od začiatku vyhrávali 2:0. Hráči z Bardejovského kraja majú až 6 hráčov v prvej 15cke rebríčka FUS, čo sa prejavilo na jednotlivých zápasoch a aj neskúsenosti z väčších turnajov našich hráčov a nedokázali vyhrať ani jeden zápas a prehrali hladko 2:5.  V poslednom zápase našich reprezentantov v ktorom sme hrali o tretie miesto sme sa stretli s hráčmi Košického kraja. Od začiatku to bolo vyrovnané, keď po jednotlivcoch bol stav nerozhodný 2:2, keď za nás vyhrali Jaroslav Holík a Ján Ambros. Nepodarilo sa zvíťaziť Renáte Mečlovej a Michalovi Baníkovi. Druhá časť zápasu skončila rovnako nerozhodne, keď Ján Ambros s Adamaom Demianom a Jaroslav Holík s Michalom Baník zvíťazili vo svojich zápasoch a Renáta Mečlová s Máriou Giertlovou a Lukáš Porhajaš s Lukášom Jankovským svoje zápasy prehrali. O víťazovi zápasu a umiestnení na konečnom treťom mieste tak museli rozhodovať extra doubles. Za Košice nastúpili Juraj Čorba so Štefanom Dzurovčínom a za náš kraj Lukáš Porhajaš s Lukášom Jankovským. Lepšie tento zápas zvládli Košický hráči a mohli sa tak tešiť z konečného tretieho miesta. Víťazom sa stali hráči Prešovského kraja, ktorí vo finále zdolali Bratislavský kraj 5:4 po extra doubles.

Hráči 1. Dart clubu Brezno sa tak museli uspokojiť z nepopulárneho štvrtého miesta. Napriek tomu musím poďakovať hráčom za reprezentáciu nášho kraja a hlavne vedeniu 1. Dart clubu Brezno za podporu, bez ktorej by sme sa možno nezúčastnili Majstrovstiev Slovenska družstiev.

 

Druhý hrací deň Majstrovstiev Slovenska sa konali losované dvojice, miešané dvojice, vojna brankárov a 2 ball rollerball. V losovaných dvojiciach sa najlepšie darilo Márii Giertlovej, ktorá spoločne s čechom Petr Vašekom skončili na peknom 5.mieste.  V miešaných dvojiciach sa našim reprezentantom darilo, keď zo 16 dvojíc sa na treťom mieste umiestnili Terézia Turňová s Jánom Ambrosom, keď vo finále ľavej strany pavúka nestačili na Miroslavu Giertlovú s Denisom Ličekom. Mirka s Denisom v celkovom finále dokázali poraziť dva krát českú dvojicu Ján Burianec/Ivana Frančíková a zaslúžene sa stali Majstrami Slovenska. V ďalšej disciplíne vo vojne brankárov(20 hráčov) sme mali jediného zástupcu Jána Ambrosa, ktorému sa podarilo dostať v single KO pavúku až do finále, kde nestačil na Bardejovského hráča Luana Dinh-Danga, ktorý potvrdil svoje kvality a porazil nášho hráča 3:1.  Napriek tomu je 2.miesto výborné umiestnenie. V poslednej disciplíne dňa 2 ball rollerball (21 dvojíc) sa tradične darilo zohratej dvojici Ján Ambros/Miroslava Giertlová, ktorí sa však nedokázali umiestniť na stupni víťazov a skončili na nepopulárnom (no však stále výbornom) štvrtom mieste. Víťazom sa stali Martin Jalakša s Jozefom Horčiakom z Bratislavy.

V sobotu sa konali hlavné disciplíny a hneď v tej prvej Open doubles (32 dvojíc) sa darilo Jánovi Ambrosovi s Lukášom Porhajašom, ktorí v konkurencii Česka, Rakúska, Maďarska a Slovenska sa umiestnili na výbornom 5.mieste a obhájili tak umiestnenie z minulého roka. Veľkú radosť nám opäť urobili dievčatá, ktoré mali na programe women singles, v ktorej sa predstavilo 13 žien. Svoje kvality opäť potvrdila Mária Giertlová, ktorá vo finále porazila Ivetu Rakovicsovú a stala sa Majsterkou Slovenska. Výbornú kvalitu našich žien potvrdila tretím miestom Terézia Turňová, ktorá sa po rokoch zúčastnila Majstrovstiev Slovenska a potvrdila, že nepatrí do starého železa.

V nedeľu sa konali záverečné disciplíny dňa a to open singles a women doubles. V obidvoch sme mali svoje želiezka v ohni. Ako prvé sa konali open singles, v ktorom sa prezentovalo 34 hráčov. Výborne sa darilo obidvom naším zástupcom, keď na výbornom 9.mieste sa umiestnil Lukáš Porhajaš, pre ktorého to bolo najlepšie umiestnenie na Majstrovstvách Slovenska. Najlepšie umiestnenie sa podarilo aj druhému nášmu zástupcovi Jánovi Ambrosovi, ktorý najprv tesne postúpil z kvalifikácie zo 16.miesta (16 hráčov postupovalo). Následne prehral aj prvý zápas v pavúku, ale napriek tomu potom ťahal sériu výborných výkonov, keď nestačil jedine v celkovom finále na Martina Doušu z Čiech. V ženských dvojiciach (9 dvojíc) sme mali dve ženské dvojice, ktoré potvrdili, že patria medzi užšiu Slovenskú špičku a skončili obidve na stupni víťazov. Miroslava Giertlová s Miroslavou Kolesárovou skončili na treťom mieste, keď prehrali s Ivetou Rakovicsovou, ktorá hrala českou hráčkou Ivanou Frančíkovou. Český betón sa ukázala ako správna voľba pre Ivet, keď aj v celkovom finále porazili dva krát naše hráčky Máriu Giertlovú  s Teréziou Turňovou.

Zároveň  sa konalo aj vyhodnotenie sezóny, kde sa medzi ženami umiestnila na druhom mieste Mária Giertlová a tretie miesto patrilo zaslúžene Miroslave Kolesárovej. Z celkového prvenstva v ženách sa tešila Iveta Rakovicsová z Prievidze. V mužskej časti sa celkovo umiestnil Ján Ambros na 8.mieste a Lukáš Porhajaš na 9.mieste.

Celkovo musím hodnotiť Majstrovstvá Slovenska ako veľmi úspešné, keď sme zobrali 2x1.miesto, 3x2.miesto a 3x3.miesto. Už teraz sa tešíme na novú sezónu, ktorá sa začne začiatkom septembra.

gIOVANNI

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: