icona

Majstrovstvá Slovenska krajov 2010

 
17.8.2010 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

V dňoch 12.-15. augusta sa v Trnave v Bowling Centre uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v stolnom futbale. Vo štvrtok boli na programe Majstrovstvá Slovenska krajov. Sklamaním bola premierová neúčasť Prešovského kraja, s ktorým sa v predturnajových debatách rátalo ako s adeptom na TOP 3 výsledok. Do turnaja sa zapísali Banská Bystrica (reprezentovaná hráčmi pôsobiacimi v Dart Clube Brezno), Bratislava, Košice, Trenčín a domáca Trnava.
Za naše družstvo nastúpili hráči Ján Ambrós(kapitán), Lukáš Porhajaš, Martin Ciesar, Boris Baník , Jaro Holík, Henrich Kóša, Roland Botka a dievčatá Giertlová Mária a Giertlová Miroslava. Zostavu a stratégiu družstva mal v rukách kapitán, ktorý ale väčšinou konzultoval svoje kroky spolu so všetkými členmi.
Na úvod sa hrala skupina, kde sa hralo systémom „každý s každým“. My sme mali šťastie na žreb poradia zápasov, lebo sme dostali na začiatok jasne najslabšiu Trnavu a druhý zápas sme hrali proti zrejme druhému najslabšiemu družstvu, Trenčínu. Tento fakt využil náš kapitán na to, aby si hneď v prvom zápase mohol zahrať aj náhradník Roland Botka a Boris Baník tak vynechal prvé stretnutie. Každé stretnutie pozostávalo zo 4 zápasov jednotlivcov (3muži+1žena) a 4 zápasov dvojíc (3 mužské + 1 ženská dvojica) a ako deviaty zápas sa hrali extra dvojice, kde bolo pravidlo, že sa ich nemohli zúčastniť hráči, ktorí hrali jednotlivcov. Priebeh stretnutia bol podľa našich predstáv a už po zápasoch jednotlivcov (Ambros, Holík, Kóša, Giertlová) sme jednoznačne viedli 4:0. Dvojice(Kóša-Porhajaš, Holík-Ciesar, Ambros-Botka, dievčatá Giertlové) sa niesli v podobnom duchu a tak pred extra dvojicami bol stav pre nás vysoko priaznivý 8:0. Na extra dvojice nastúpili Ciesar-Porhajaš a dorazili výber Trnavy na 9:0.
Po úspešnom vstupe sme pokračovali zápasom s Trenčínom, kde sa prezentovalo niekoľko nádejných slovenských foosballových hráčov, no zjavne chýbala zohratosť a tímový duch. Do zápasu už nastúpil Boris a Roland ostal sedieť. Po zápase jednotlivcov bolo skóre 3:1 pre nás. Zo 4 zápasov dvojíc sme 3 vyhrali a teda výsledok 6:2 nás už posúval vyššie v tabuľke a nič na tom už nezmenila ani prehra extra dvojíc Ciesar-Baník a po výsledku 6:3 sme s dobrým pocitom z už druhej výhry mysleli na dalšieho súpera, najváčšieho favorita turnaja-Košice.
Zrejme pocit neohrozenosti a dobrý úsudok kapitána pri nasadzovaní hráčov na zápasy jednotlivcov zabezpečil prekvapujúce vedenie po zápasoch jednotlivcov 3:1 , keď bod stratil len Heňo Kóša proti slovenskej extratriede, Tomášovi „Axelovi“ Klobušníkovi. Zápasy dvojíc sa skončili 2:2 a náš výber získal skalp najväčšieho favorita a výhra v extra dvojiciach Ciesar-Porhajaš bola už len čerešnička na torte.
Pred posledným zápasom v skupine proti Bratislave sme vedeli, že v prípade výhry máme supervýhodnú pozíciu, pretože nasadenie by nám ako semifinálového súpera prinieslo víťaza duelu Trnava/Trenčín, s ktorými sme si už raz hravo poradili. Aj napriek našej veľkej snahe sa nám s Bratislavou uspieť nepodarilo a po nevýrazných výkonoch sme prehrali 3:6.
Konečné poradie v tabuľke tak bolo Bratislava, Banská Bystrica, Košice Trenčín, Trnava, čo nám ako semifinálového súpera stanovilo favorita celého turnaja, Košice.
Pred zápasom sme mali skoro 2 hodiny na prípravu formy a taktiky. Veľmi dôležité bolo správne nasadenie jednotlivcov. Tam sa opať nášmu kapitánovi podaril skvelý ťah, keď nasadenie dopadlo tak, že po zápasoch jednotlivcov sme vyhrávali 3:1, keď jediný bod Košíc opäť vybojoval extrakanonier Axel, tentokrát proti Holíkovi. Tento výsledok bol pre nás skvelý, ale ešte nič neriešil, nakoľko boli na rade zápasy dvojíc a to proti takým hráčom, ako boli vo výbere Košíc, nebola ľahká úloha. Všetky dvojice sa začali hrať naraz. Každá dvojica sa sústredila na svoj zápas, keď sa zrazu začala pomedzi stoly šíriť správa, že naše dievčatá delia dva góly od výhry. Všetci, ktorí mohli, prestali hrať a išli sa pozrieť na ukončenie tohto duelu. Na našu veľkú radosť, Majka Giertlová premenila svoju šancu a krásnym snakeom nás poslala do vedenia 4:1. To už nám stačilo vyhrať len 1 zápas a boli by sme vo finále. Lenže Ambrós/Ciesar zahodili dobre rozbehnutý zápas proti Axel/Čorba, keď premárnili sľubné vedenie 1:0 na legy , Kóša/Porhajaš úplne nezvládli svoj zápas a Holík/Baník tiež prehrali. Stav bol teda 4:4 a opakovala sa situácia zpred 3 rokov, keď o finále rozhodoval jeden zápas a zhodou okolností ho opäť hrala dvojica Ciesar/Porhajaš. No a aby sa história nezahanbila, zopakovala sa prehra našich chlapcov po 3 rokoch opäť a nič na tom nezmenil ani fantastický výkon Lukáša Porhajaša v bráne počas skoro celého zápasu. Ťažko je hľadať chybu, premárnili sme vedenie 4:1, niektorá z dvojíc mala jednoznačne uspieť, extra dvojice nezvládol Martin Ciesar, ktorý si aj chybu priznal. V našom tábore zavládol smútok. Zasa sme nezvládli dobre rozbehnutý turnaj a nedostali sme sa do finále. Nezostávalo nám nič iné, ako sa začať sústrediť na zápas o 3. miesto, lebo nič nie je horšie ako o vlások ujdené finále a nakoniec štvrté miesto. Tu boli počuť hlavne slová Heňa Kóšu, že treba zabudnúť na neúspech proti Košiciam a sústrediť sa aspoň na zisk bronzových medailí.
Do boja o 3. priečku nám Bratislava poslala Trenčín. Tu sme ukázali spravodlivý hnev a netrvalo dlho a pomedzi stoly sa šírila informácia, že už vyhrávame 5:0. Dohrali sa ešte rozbehnuté zápasy, už len v slabom tempe, keďže už o nič nešlo. Aspoň na chvíľu sa nám podarilo zabudnúť na neštastný zápas s Košicami a vychutnávali sme si zisk pohára za 3. miesto a tak v našej 4. účasti sme si po druhýkrát mohli zavesiť na krk medailu.
Ďakujem všetkým hráčom za snahu a predvedené výkony a dúfam, že na budúci rok budeme hrať ešte lepšie, aby sme si do poličky v Darte mohli dať pohár aj za lepšie ako tretie miesto.


Martin Ciesar

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: